Akár tetszik akár nem, bevásárlókosaraink tartalmának nagy része Kínából jön. Mi lesz a hatása ránk és pénztárcánkra nézve a kínai bérek drasztikus növekedésének? Lehetséges, hogy az élelmiszer-boom után még el kell viselnünk több termék drágulását.
Véget érhet a korszak, amikor az olcsó kínai munkaerő alacsonyan tudja tartani az árakat az egész világon -írja a Businessweek. A világ ugyanis nagymértékben támaszkodik az ázsiai állam munkaerejére, ahol viszont nagy változások vannak folyamatban.

A lap példája szerint egyre nehezebb találni dolgozókat a shenzheni melltartógyárba is, mivel a munkások más vidékekre mennek dolgozni, magasabb bérért. Így a magasabb bért fizető vidékek felé vándorló munkások pótlására már csak hasonlóan magas fizetési ígéret mellett találnak embereket -ezzel pedig egyfajta spirál alakul ki a fizetések növekedésében. Ez közvetlenül hat a melltartó -és persze akármelyik másik- termék gyártására. Az árak növekednek és ez bizony a mi pénztárcánkon is egyre jobban meg fog látszódni.
Ráadásul az eddig is drasztikusan növekvő béreket az ország vezetése mesterségesen is tovább akarja növelni, például a minimálbérek megemelésével.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Óriási magyar GDP-növekedés lehetett az első negyedévben, de jön a lassulás
- Tiltakozás – Peking újra megszólalt a háború kapcsán
- II. Erzsébetnek igencsak jó kedve volt platinajubileuma első nagy eseményén
- 15 forinttal emelkedik a benzin ára
- Forma–1: Charles Leclerc összetörte Niki Lauda legendás Ferrariját
- Új szintre lép a 4iG és a Rheinmetall hadiipari együttműködése
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


