Durva: ennyire nem mernek a magyar fiatalok vállalkozást indítani

2018. március 7. 16:30

A magyar frissdiplomások vállalkozási hajlandósága nemzetközi összehasonlításban alacsony. A legfrissebb adatok szerint, a hazai felsőoktatásban tanuló fiatalok közel 90 százaléka alkalmazottként képzeli el a jövőjét a diplomaszerzést követően, a vállalkozói kedv pedig folyamatosan csökken, és jelenleg 6 százalék alatti. A vállalkozási hajlandóság növelésének érdekében szükség van a hazai felsőoktatási intézmények jelentősebb szerepvállalására, a szektorban szereplők gondolkodásmódjának alapvető megváltoztatására, inspirációra, valamint az üzleti szféra és az oktatási intézmények szakmai együttműködésére.

A felsőoktatásban tanulók vállalkozásindítással kapcsolatos elképzeléseit vizsgáló nemzetközi kutatás igazolja, hogy az egyetemi vállalkozói légkör ösztönzően hat a hallgatók vállalkozási hajlandóságára. A módszereket illetően azonban a felsőoktatási szektor kihívással áll szemben, hiszen a nemzetközi trendek mára egyértelműen azt mutatják, hogy a praktikus tudásátadás mellett szükség van a szereplők gondolkodásmódjának alapvető megváltoztatására, inspirációra és működő, kétoldalú szakmai kapcsolatok kialakítására a felsőoktatási intézmények és az üzleti szféra között. Ennek fontos lépése, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány a mostantól együttműködik a tudásmegosztás, az inspiráció és a szemléletformálás területén a vállalkozói hajlandóság fokozása érdekében.

A Budapesti Gazdasági Egyetemen tradicionálisan jelen van a vállalkozásbarát szemlélet. Az erős, ösztönző vállalati kapcsolatok és az üzleti szférával való szoros szakmai együttműködés adja az Egyetem egyediséget és piaci elismertségét a felsőoktatási szférában. A BGE vállalkozásbarát egyetem stratégiájának részeként 2017-ben létrehozott Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központ pedig zászlóshajóként segíti a vállalkozói kultúra terjedését, kutatással, tudásmegosztással erősíti a hazai kis- és középvállalkozásokat.

Magyarország hatodik legnagyobb hallgatói létszámú Egyetemeként a gyakorlatorientált képzés mellett nagy hangsúlyt helyezünk az inspirációra és a szemléletformálásra, amelyek jelentős mértékben képesek fokozni a fiatalok vállalkozási hajlandóságát. Meggyőződésem, hogy az együttműködés aláírásával létrejövő szakmai programok révén hozzájárulunk ahhoz, hogy a frissdiplomások minél nagyobb számban munkahelyteremtőként jelenjenek meg a hazai munkaerőpiacon

- emelte ki Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.

Budapest erőssége regionális szinten az innováció. A Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány, az ország egyetlen Európai Uniós minősített üzleti innovációs centruma, a főváros megbízásából immár 25 éve foglalkozik vállalkozásfejlesztéssel. Fontosnak tartjuk, hogy partnerként működjünk együtt a legszínvonalasabb felsőoktatási intézményekkel az üzleti innováció térnyerésének elősegítésében, és abban, hogy az új generáció megfelelő képzést és inspirációt kapjon a vállalkozások létrehozásához és sikeres működtetéséhez

- tette hozzá Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A most aláírt kétoldalú megállapodás alapján elinduló együttműködés hozzájárulhat a versenyképesség és hatékonyság növekedéséhez a hazai gazdasági ökoszisztémában. A megállapodás értelmében a BVK és a BGE a jövőben együttműködnek az információáramlás elősegítésében, közös szakmai eseményekkel, programokkal ösztönzik a fiatalok vállalkozási kedvét.

NEKED AJÁNLJUK
Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 27. szombat
Zita
17. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem