Mi kell egy sikeres vállalkozáshoz? Az egyszerű kérdésre több tíz oldalon keresztül fejtegethetnénk a választ, amely rengeteg tényező függvénye, és amelyben a szakmai felkészültségen és a kockázatvállalási hajlamon kívül jelentős szerepet játszik a szerencse is.
Most azonban kísérletet teszünk rá, hogy 6 rövid kérdésen keresztül megpróbáljuk felvázolni, hogy milyen a "jó vállalkozó", illetve végigtekintjük, hogy milyen rögös lépésekkel teli út vezet a gazdagsághoz.
1. Milyen a jó vállalkozó?
A vállalkozóról rendkívül éles kép rajzolódik ki az emberek szeme előtt, egy olyan elfoglalt, gazdag ember képe, aki a nyakkendőben és méretre szabott öltönyben a luxusautó hátsó ülésen ülve is dolgozik, és rendkívül kockázatos döntéseket hoz meg. A témával foglalkozó professzorok szerint azonban a vállalkozói társadalom nagytöbbsége egyáltalán nem felel meg ennek az ideának. Az átlag vállalkozó azonban elvegyül a tömegben, és egy átlagember léptékével éli mindennapjait.
Így a jó vállalkozó tulajdonságait nem ezek a külsőségek határozzák meg, hanem azok a szolgalmas és kitartó munka során alakulnak ki, amelyek persze siker esetén vezethetnek a fent bemutatott életmódhoz.
2. Kockázatot vállalni kell - de ez nem lottó!
Egy újonnan bevezetendő termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban az esetek többségében nem áll rendelkezésre az összes adat ahhoz, hogy a piacra lépés sikerességét, vagy a várható nyereséget pontosan meg lehet becsülni. Ezért általánosságban jellemző, hogy a vállalkozóknak kockázatos döntéseket kell meghozniuk, a kockázatot azonban jelentős mértékben csökkenteni lehet.
Egy vállalkozás beindítása és a szerencsejáték egyáltalán nem említhetők egy lapon, bár az ilyen hasonlatot alkalmazók gyakran emlegetik, hogy a tengerentúlon az újonnan indult vállalkozások közel harmada bukik el az első 14 hónapban, a szerencsejátékosnak ugyanis nincs lehetősége arra, hogy a rendelkezésre álló információk segítségével csökkentse a kockázatot.
3. Kényszer vagy alkalom? - várd ki a megfelelő pillanatot!
A válasz egyszerű: ha nincs kényszer, várd meg az alkalmat! Vagyis a szakértők tanácsa szerint csakis abban az esetben érdemes otthagyni egy jól fizető állást egy vállalkozás kedvéért, ha már meggyőződtünk róla, hogy a vállalkozási ötletünk megállja a helyét.
A szakértők emellett hangsúlyozzák a tapasztalatok fontosságát, amelyet mint alkalmazottak megszerezhetünk, és amelyek alkalmassá tehetnek minket arra, hogy később sikeresen túléljük a nehézségeket.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 46 056 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az MKB Bank 47 150 forintos törlesztőt (THM 15,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
4. Recesszió, konjunktúra: nem kell megijedni!
Mondják legalábbis a szakértők, akik szerint a recessziós periódus végén a leginkább kedvező vállalkozást alapítani, de hozzáteszik, várni egyébként sohasem érdemes, hiszen tökéletes környezetet úgysem találunk.
A magyarországi helyzet annyiban más, hogy a megszorítások érzékenyen érintették a vállalkozókat, a megnövekedett közterhek pedig nem csábítanak új vállalkozás alapítására. Az Európai Unióba való belépésünkkel azonban megnyíltak a határok a vállalkozók előtt is, így azok könnyen változtathatnak, hogy a számukra leginkább kedvező feltételek mellett tudjanak tevékenykedni.
5. Várni a nagyötletre? - csupán időpocsékolás
A nagyötlet általában nem éri meg a várakozást, vallják a szakértők, akik szerint érdemesebb egy olcsó és gyorsan megvalósítható ötlettel nekikezdeni a nagykalandnak, még abban az esetben is, ha a vállalkozás így nem lesz vonzó a kockázati tőke számára és kisebb forrásokkal kell elindulnia, amely gyakorta barátoktól, családtagoktól származik.
6. Még várnál a nagy lépéssel? - lesd az alkalmat!
A nagy ötletre való várakozás közben a pénzgyűjtögetés helyett érdemesebb kapcsolatot teremteni, amely legalább olyan jelentőséggel bír egy vállalkozás életében, mint a megfelelő mennyiségű forrás. Emellett nagyon fontos, hogy folyamatosan figyeljük a lehetőséget, és a megfelelő alkalom elérkeztekor merjünk lépni.
Így olyan vállalkozási ötlettel is előállhatunk, amelyről már tudjuk, hogy van piaca, illetve esetlegesen az is előfordulhat, hogy már meg is vannak a megfelelő partnerek a cégünk elindításához.
A Brancs a hazai piacon egyedi koncepciójával és célközönségével gyakorlatilag indulása óta aktív résztvevője a startup világnak.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
-
Menedzserek a társadalomért - Fókuszban a Jövő! konferencia (x)
MENEDZSERSZÖVETSÉG - HATÉKONY VÁLLALATVEZETÉS a sikeres jövőért!
- Japán fejlesztési támogatást ad Lengyelországnak a háború miatt
- Új választási törvény Németországban: a kormány felrúgta az íratlan szabályokat
- Döbbenetes videón, ahogy szétlőnek az oroszok egy ukrán sorházat
- Visszavonult Mesut Özil
- Úszik a boldogságban a kismama Hosszú Katinka - képek
- Csökken sok magyar nagyváros lakossága, Budapesté is – adatok
Fenntartható élelmiszergyártás – Ez a jövő befektetése?
MISKOLC - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!
DEBRECEN - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


