Az Aggteleki Nemzeti Park bejelentése szerint február 16-tól kezdődően legalább két évre bezár a Rákóczi-barlang, a karsztvidék egyik legszebb ékköve.
Problémás lehet a budapesti Dubaj projekt, ugyanis a XIV. kerület nemet mond a rákosrendezői arab óriásberuházásra, míg a XIII. kerület már az egyik részmunka támogatását is tíz feltételhez köti – írja a Népszava.
Sürgősséggel tárgyalta, majd utasította el a zuglói képviselő-testület a Rákosrendező területére tervezett gigaberuházást. Mint mondják, Zugló Budapest egyik legzöldebb kerülete, és nem akarnak felhőkarcolókat a kerületbe. A helyzet persze faramuci, ugyanis a kerületnek építéshatósági jogköre nincs az érintett területtel kapcsolatban, ezt a jogkört ugyanis az állam elvette a településektől. Viszont a területre jelenleg a kerület szabályozási rendeletének előírásai vonatkoznak. Ha azonban a kormány kiemelt státust biztosít a beruházásnak, akkor a kerületnek nem sok eszköze marad az ellenállásra.
Az ügyben megszólalt a XIII. kerület is, ők vannak a vasút másik oldalán. Szerintük velük nem egyeztetett senki, pedig azt a beruházás megkezdése előtt fontosnak tartanák. A lap kérdésére azt is tisztázták, hogy a kerületnek nincs szabályozási jogköre az érintett területen. Azt ugyanakkor elmondták, hogy a Szegedi úti átkötéssel kapcsolatban a XIII. kerületi képviselő-testület már 2022 januárjában állást foglalt, miszerint az átkötés továbbtervezését 10 szempont együttes teljesülése esetén tudja csak támogatni.
Így vezetik be fű alatt az eurót Magyarországon: már javában tart a folyamat, nem lehet megállítani?
A legnagyobb hazai ingatlanközvetítők tapasztalatai szerint az eurós árképzés elsősorban a budapesti befektetői piacra és a Balaton környékére jellemző.
Ilyen lakásokban senyvednek magyarok milliói: siralmas a helyzet, ez már tényleg a lakáskatasztrófa?
Magyarország lakóingatlan-állományának jelentős része energetikailag korszerűtlen.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







