A segélyen élők száma nő, a foglalkoztatottaké csökken. A Foglalkoztatási és Szociális Hivatal szerint a segélyezettek zöme nem motivált abban, hogy visszatérjen a munkaerőpiacra - írja a Magyar Hírlap.
Magyarországon a munkaképes korú lakosság 57 százaléka dolgozik. Ez rendkívül alacsony arány, az unió átlaga már a 64 százalékot is meghaladja. Hazánkban bővül azok száma, akik szociális segélyt kapnak. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat legfrissebb adatai szerint a rendszeres szociális segélyben részesülők száma 151,5 ezer fő. Az előző év azonos időszakához képest az idén áprilisban 16,6 ezer fővel (12,3 százalékkal) többen kaptak támogatást ebben a formában. A pártok és a gazdasági szervezetek között ma már egyetértés van abban, hogy a foglalkoztatási arány növeléséhez elengedhetetlen a segélyezés rendszerének áttekintése. Van, aki azt mondja, hogy nem ösztönöz munkakeresésre, ha a segély összege megközelíti a nettó minimálbért. A szakszervezetek szerint azonban nem a segély sok, hanem a bér kevés.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ellátások kifizetésének feltételül szabná a közösségi célú munka végzését. A munkaügyi tárca kidolgozott egy javaslatot, amely a segély folyósítását az aktív korúak körében a jövőben legalább tizenöt napos munkateszt elvégzéséhez kötnék. Így kiderülne, hogy ki akar, és ki képes dolgozni. Ez önmagában azonban nem jelent megoldást.
A Foglalkoztatási és Szociális Hivatal megvizsgálta, hogy a rendszeres szociális segélyben részesülők együttműködnek-e a hivatalokkal munkaszerzés érdekében. Górcső alá vették a munkaügyi szervezetek és a családsegítő központok együttműködését, és felmérték a segélyezettekkel kapcsolatos tapasztalatokat is. A vizsgálat tizenöt munkaügyi kirendeltség, negyven önkormányzat, harminc családsegítő szolgálat és kétszázötven rendszeres szociális segélyezett közreműködésével készült. Kiderült, hogy a családgondozóknak nincs egységes gyakorlatuk és egyéni módszereik sincsenek, hogy miként foglalkozzanak az érintett réteggel. A felmérés azt is megmutatta, hogy a segélyezettek zöme nem motivált abban, hogy visszatérjen a munkaerőpiacra. A munkaügyi szakemberek ezért több javaslatot is megfogalmaztak. Ezek szerint több bedolgozói és részmunkaidős álláshelyre van szükség, össze kell hangolni a szociális és a munkaügyi törvény egyes passzusait, és gyakoribb álláskeresésre kell kötelezni a segélyezetteket.
A Brancs a hazai piacon egyedi koncepciójával és célközönségével gyakorlatilag indulása óta aktív résztvevője a startup világnak.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
-
Videó: bejutottunk a Telekom irányítási központjába: itt biztosítják, hogy viharban is legyen net
A hét minden napján, a nap 24 órájában felügyelik a Telekom teljes hálózatát és összes szolgáltatását.
-
Winelovers Grand: a borkedvelők paradicsoma (x)
A Winelovers Grand az év első borfesztiválja; Április 1-jén a borok kerülnek a középpontba a Corinthia Budapest impozáns termeiben, és ez nem áprilisi tréfa!
-
Menedzserek a társadalomért - Fókuszban a Jövő! konferencia (x)
MENEDZSERSZÖVETSÉG - HATÉKONY VÁLLALATVEZETÉS a sikeres jövőért!
- Ha iPhone-nal telefonál, érdekes újítást hallhat
- Komoly figyelmeztetés mindenkinek: jönnek a porviharok!
- Autósok, figyelem: ezekért a különös dolgokért is büntetnek a rendőrök
- Ez a jelen - Sajttortát nyomtattak egy amerikai egyetemen
- Durva lehűlés érkezik, fagy és nagy szél várható
- Véget ért a "jó világ" a római Pantheonban
Fenntartható élelmiszergyártás – Ez a jövő befektetése?
MISKOLC - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!
DEBRECEN - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


