A Richter kivételével az összes hazai blue-chip részvényből nagyobb arányban tartottak a hazai befektetési alapok a tavalyi év végén, mint fél évvel korábban. A legnagyobb sztár az OTP és a MOL volt, míg a Richter csökkentése vélhetőleg elsősorban az árazási kérdéseknek volt köszönhető, nem pedig a gyógyszerár vita előszelének.
Szokásunkhoz híven ismét összegyűjtöttük a legnagyobb hazai részvény alapok portfólióját, és aggregáltuk az általuk tartott részvény mennyiségeket. Felmérésünk a korábbiakhoz hasonlóan a 12 legnagyobb részvényalapot tartalmazza, melyek az összes hazai részvényalap nettó eszközértékének mintegy 99.2%-át fedi le, így összeállításunk szinte teljesnek mondható. Az előző féléves felméréshez képest egyetlen változás történt: a Postabank Lokomotív helyét az MKB Bonus részvény alapja vette át.
Az alábbi grafikon a hazai részvény alapok nettó eszközértékének alakulását mutatja 2000 elejétől. A tavalyi év második felében csak kismértékben növekedett az alapok vagyona, ami annak is köszönhető volt, hogy összesen 377 millió Ft tőke áramlott ki a hazai részvény alapokból. Ennek minden bizonnyal a megugró jegybanki alapkamat volt az oka, mely a megtakarítások egy jelentős részét vonzotta bankbetétekbe.
A grafikonon kitűnően látható az OTP és a Budapest alapkezelő dominanciája a piacon.
(Az általunk követett 12 részvényalap a következő volt: Aegon Belföldi Részvényalap, Budapest Növekedési Alap, CA Részvényalap, Concorde Részvényalap, CIB Részvényalap, Erste Alpok, Hunnia Részvényalap, K&H Navigátor, K&H Részvényalap, OTP Quality Részvényalap, MKB Bonus, Raiffeisen Részvényalap)

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Még egy "igenre" vár a Dunaferr, módosítani kellett a szerződésen
- Öt év a Budapesten leszúrt francia fiú gyilkosának, a család ezt nem tudja elfogadni
- Új tulajdonoshoz került egy fontos magyar bank
- Új Rolling Stones-nóta Stevie Wonderrel és Lady Gagával - videó
- Washingtoni fordulat: veszélyben az F-16-osok ügye
- Ma dől el, mennyi pedagógus marad az új rendszerben
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


