25 °C Budapest

Drágulás előtt a lakáshitelek? A javát megúszhatjuk...

Pénzcentrum
2007. október 24. 09:30

Viszonylag kis mértékben, de drágulhatnak a hazai ügyfeleknek nyújtott lakáshitelek, mely a svájci nemzeti bank nyári, összesen 50 bázispontos kamatszigorítása mellett az amerikai subprime válság miatt kibontakozó hitelpiaci turbulenciának lehet köszönhető, ezen két tényező ugyanis megnövelte a hazai hitelintézetek kölcsöneinek forrásköltségét - írja a Világgazdaság.

Az áremelkedés ügyfelekre történő áthárítását a szegmensben kialakult erős verseny gátolja, a tendencia hosszabb távú folytatódása azonban elkerülhetetlenné tenné a fogyasztók számára is érzékelhető drágítást.

A magyarországi bankok többségének külföldi a tulajdonosa, forrásaik így főként anyabankjaikból származnak. A csoportokon belül egyedi szabályozás alapján határozzák meg a költségeket, amit csak részben befolyásol a piaci forrásköltség.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. augusztus 16. 10:33
A médiaipar kreatív és pörgős világ, mégis sok benne dolgozó mentális egészségét veszélyezteti a fol...
Kasza Elliott-tal  |  2025. augusztus 15. 20:50
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
iO Charts  |  2025. augusztus 15. 11:01
A Novo Nordisk részvény (NVO) alapadatai, áttekintés A Novo Nordisk egy több mint százéves múltra vi...
ChikansPlanet  |  2025. augusztus 15. 10:03
A talajvíz túlzott kitermelése világszerte súlyos következményekkel jár, de az Egyesült Államokban m...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 17. vasárnap
Jácint
33. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. augusztus 16. 19:19