A nyári szünet sok családban a lazább napirendet jelenti, de a szakértők szerint ez az időszak a gyerekek testsúlyára is hatással lehet.
Elképesztő méreteket ölt a hálapénzmaffia Magyarországon: rengeteg orvos ütheti meg a bokáját
Majdnem 250 egészségügyi dolgozó ellen indult eljárás vesztegetés elfogadása miatt. A hálapénz tilalom betartását a Nemzeti Védelmi Szolgálat felügyeli, az elmúlt 3 évben több mint 100 visszaélést tapasztaltak.
Csaknem 250 egészségügyi dolgozó ellen indult eljárás vesztegetés elfogadása miatt – írja a Népszava. A hálapénz tilalom betartását 2021 márciusa óta a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) felügyeli, az elmúlt három évben közel 105 alkalommal tapasztaltak visszaéléseket.
Bár az orvosi béremeléseknek utat nyitó 2021-es törvény a büntetőtörvénykönyvet is módosította, amelyben betiltotta a hálapénz gyakorlatát, a hálapénz a mai napig népszerű gyakorlat az egészségügyben.
Az elmúlt években leginkább a soron kívüli műtétekre és a várólisták lerövidítésére használják ezt a módszert a páciensek.
Ám a törvény szerint szabadságvesztésre számíthat nemcsak az egészségügyi dolgozó, mikor elfogadja, hanem a páciens is, mikor adja a hálapénzt. A jogszabály szerint az orvos a betegtől a kezelés után legfeljebb egyszer és csakis olyan tárgyat fogadhat el, amelynek értéke nem haladja meg a minimálbér havi összegének öt százalékát. Ez jelenleg körülbelül 13 ezer forint.
A lap szerint 2023-ban 19 olyan ügyben kezdeményeztek nyomozást, amikor páciensek például soron kívüli vizsgálatra, vagy gyógyszer jogosulatlan felírására, illetve valótlan tartalmú orvosi igazolás kiállítására kérték az egészségügyi dolgozókat. Emellett tíz olyan ügyről is beszámoltak, ahol a szokásos ellátás után fogadott el borítékot az orvos. Egyelőre a felderített esetek többségében még nem született jogerős ítélet – teszi hozzá a lap.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Itt a szezon nagy kérdése: hová és miből mennek nyaralni idén nyáron a magyarok?
Nő a magyarok reálkeresete, több az elkölthető pénzük, de nagy kérdés, hogy mindez lecsapódik-e majd a turizmusban. Habár kifejezetten jó szezonra készül az ágazat, a szezon vége még messze van. Most futó turisztikai kérdőívünkben az utazási szokásaikról kérdezzük az olvasóinkat: mennek-e nyaralni idén, ha igen, hová és mennyi pénzt szánnak rá. Ha van 5 perced, és segítenéd a munkánkat, töltsd ki a Pénzcentrum Nagy Utazáskutatását. Köszönjük!
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







