A volt dartsozóval januárban közölték az orvosok, hogy a vérrák egy ritka fajtáját diagnosztizálták szervezetében, ő maga azonban optimista.
Kitálalt a Kórházszövetség elnöke: Sajnos tudomásul kell venni, hogy a szolgáltatások hozzáférhetősége romlik
Több sebből vérzik a magyar kórházak finanszírozása - mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke. Azok a kórházak, ahol rosszul finanszírozott szakmák vannak, ha jól végzik a dolgukat, egyre jobban eladósodnak - tette hozzá. Kijelentette: tudomásul kell venni, hogy az egészségügyi szolgáltatások hozzáférhetősége valamelyest romlik, hosszabbodnak a várólisták. A finanszírozási rendszer kapcsán korábban Zacher Gábor is arról beszélt: jelenleg az lenne a leggazdaságosabb egy kórház számára, ha minden sürgősségi osztályra bekerülő beteg meghalna egy órával a bejövetele után.
Sajnos tudomásul kell venni, hogy az egészségügyi szolgáltatások hozzáférhetősége valamelyest romlik, hosszabbodnak a várólisták - mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke a Népszavának. Rendszerszinten nem várható javulás a kórházi ellátás színvonalában - tette hozzá -, amíg nem becsülik meg az ápolókat. Ez az oka a hosszú várólistáknak is: nincs elég műtősnő, aneszteziológus asszisztens és intenzív ápoló, nem vonzó a szakma.
A kórházak egyre csak gyarapodó adósságairól az elnök elmondta, hogy a helyzet gazdasági válság, az energiaárak és az infláció miatt állt elő, szerinte túl későn kaptak kompenzációt a kórházak. Hozzátette, a dologi kiadások rendezése azóta sem történt meg, sokkal többet fizetnek az intézmények a gyógyszerekért, eszközökért, vagy az ételért.
Azok a kórházak, ahol rosszul finanszírozott szakmák vannak, ha jól végzik a dolgukat, egyre jobban eladósodnak. Az eladósodást úgy csökkenthetnék, ha nem fogadnának beteget, de ezt nem tehetik meg szakmai és etikai okbó
- fogalmazott az elnök. A másik probléma, hogy bizonyos intézményekben olyan ellátásokat finanszíroznak túl "az ilyen-olyan lobbierők miatt", ahol amúgy kevés a beteg. Az általa vezetett Bethesda Gyermekkórház is túllépte a kapacitáskereteit a túl sok beteg miatt, ezért rengeteg olyan esetük volt, amit nem fizetett ki az egészségbiztosító. Más helyeken az okoz gondot, hogy nem tudják kihasználni a kapacitást, mert nincs elég orvos vagy ápoló.
Zacher: Ma az lenne a leggazdaságosabb, ha minden sürgősségire kerülő beteg meghalna
Tavaly év végén Zacher Gábor is keményen beszélt a magyar kórházak finanszírozási helyzetéről: például egy kórházba kerülő részeg, "az hihetetlenül gazdaságos", mert homogén betegcsoportok (HBCS) alapján finanszírozzák a betegeket. A főorvos szerint az ittas betegekkel "sok gond nincs", de 140-150 ezer forintot kap utánuk az osztály, "lecsöpög másfél liter infúzió, azt' reggel megkapja a ruháit, és elmegy".
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A rendszer hibáját mutatja az is, hogy jelenleg az lenne a leggazdaságosabb egy kórház számára, ha minden sürgősségi osztályra bekerülő beteg meghalna egy órával a bejövetele után.
Ebben az esetben akkor a kórház biztos, hogy nem kerülne adósságba, mert egy halott után 0,8-as HBCS-t kap az intézmény, ami most nagyjából 200 ezer forint, "és nem kell sokat azalatt az egy óra alatt belefektetni" - magyarázta a főorvos. Viszont például a vérző betegek ellátása ráfizetéses a kórházaknak - tette hozzá.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








