Emiatt kell egyre idősebben is dolgoznunk.
Ez a testmozgás ősszel szörnyen népszerű lesz: bárki, bármikor belevághat
A Magyar Szabadidősport Szövetség (MASPORT) idén is kiemelt figyelmet fordít a gyaloglás népszerűsítésére. A célja amellett, hogy felhívja a figyelmet annak egészségmegőrző hatására az, hogy az embereket ráébressze arra, hogy a gyaloglás élethosszig választható lehetősége önmagunk edzésének. Októberben ennek megfelelően ismét megrendezi a Világ Gyalogló (HÓ)Napot, melyre tanintézmények (iskolák, óvodák), nyugdíjas szervezetek, közösségek: önkormányzat, sportszervezet, kulturális/egészségügyi szervezet (Közösségi Ház, Egészségfejlesztési Iroda, stb.), vallási közösségek jelentkezését várják a szervezők.
A rendszeres, mérsékelt testmozgás erősíti az immunrendszert - erre pedig nagy szükségünk van az előttünk álló időszakban. A gyaloglás számos pozitív élettani hatása mellett (többek között hatékony zsírégető, remekül edzi a szív- és érrendszert, a tüdőt, javítja a tüdőkapacitást, ezáltal növeli az állóképességet) kutatások már azt is kimutatták, hogy a természetben történő mozgásnak jóval kedvezőbb hatása van a fizikai és a mentális egészségünkre is, mintha zárt térben sportolnánk.
A Magyar Szabadidősport Szövetség közleményében az írta, továbbra is fontosnak tartják a helyi, környékbeli nevezetességek megismerését, azt, hogy észrevegyük a közvetlen környezetünkben lévő természeti vagy kulturális, építészeti, vallási értékek szépségeit. Tavaly 15 ezernél is több résztvevő csaknem 260 túrán 1700-nál is több kilométert tett meg a kampány ideje, október 1-31 alatt.
A megelőző években pedig mintegy 243 ezer ember 2576 helyszínen az országban csaknem 16 ezer kilométert tett meg gyalogosan- ezzel hétszer kerülték meg Magyarországot. Nevezési határidő: szeptember 22.
OS
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
- Nagy dobás: Halász Bence ezüstérmes az Európa-bajnokságon
- Feladták a leckét: a magyar szülők kérnek házi feladatot
- Ilyen lesz az utolsó szelfi a világvége előtt
- Új miniszteri biztosok foglalkoznak a Mátrai Erőművel és a lignittermeléssel
- Hornung Ágnes: már videobeszélgetésben is lehet érdeklődni a családtámogatásokról
- Óriási terület áll lángokban Táborfalvánál, és van egy furcsaság is
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


