Tényleg súlyosan kevés a minimálbéremelés? Innen már nincs visszaút a magyar melósoknak
Jelentős az elutasítottsága a minimálbér 2024-es emelésének - pontosabban annak a mértéke nem nyerte el mindenki tetszését.
Jelentős az elutasítottsága a minimálbér 2024-es emelésének - pontosabban annak a mértéke nem nyerte el mindenki tetszését.
Tolnában a legjobban keresők több mint nettó 1 millió forintot visznek haza átlagosan, Nógrád megye legrosszabbul keresőinek átlagbére alig haladja meg a 100 ezer forintot.
A vármegyei adatok ugyan nem ezt tükrözik, ám sok magyar számára álom a KSH által meghatározott bérnövekedési átlag. És az is, hogy az infláció ne egye meg a fizetéseket.
Bár a fogyasztói árak szeptemberben 12,2 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest, a lakosság 32,8 százalékos áremelkedést érzékelt a GKI szerint.
A TikTok-on toboroznak végzettséget nem igénylő munkákra, a fizetés akár nettó 500 ezer forint is lehet, de meg is kell dolgozni érte.
A HelloVidék cikksorozatában most annak járt utána, hogy milyen fontosann gazdasági, turisztikai változások történtek az elmúlt egy évben Békés megyében.
Meglehetősen polarizált a magyar társadalom: a leggazdagabb hazai településeken 15-ször annyi jut megélhetésre, mint az ország legszegényebb térségeiben.
Brutális bérszakadék tátong a magyar társadalomban: a legszegényebb településeken 15-ször kisebb az egy lakosra jutó nettó belföldi jövedelem, mint a leggazdagabb településeken.
A legjobban kereső hazai dolgozók az országos nettó átlagkereset több mint dupláját kapják kézhez havonta, a legrosszabbul fizetettek pedig kevesebb mint a harmadát.
Majdnem bruttó 95 ezer forinttal keresett kevesebbet átlagosan egy nő egy férfinál Magyarországon az idei első negyedévben.
Nógrád megye után Budapesten emelkedtek a legkisebb mértékben a nettó átlagkeresetek. A közszolgáknak legalább 10-15 százalékkal csökkent a reálbére a szakszervezet szerint.
2023 májusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 567 800, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 391 500 forint volt.
300 ezer fölötti a nettó átlagos bérigény, és kiderült, mely állásokra jelentkeznek legtöbben.
A bruttó átlagkereset 16,6, a nettó átlagkereset 16,5%-kal magasabb volt, mint egy évvel korábban, de ennek ellenére is sokat esett a reálbér.
A keresetek márciusi alakulásáról közöl ma adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Mint kiderült, a rosszabb jövedelmi helyzetűek a bankokban is jócskán ráfizethetnek, pusztán azért, mert az átlagos fizetést viszik haza havonta, vagy annál kevesebbet.
Nem túlzás kijelenteni, hogy sok magyarnak csak álom a KSH friss kiadványában szereplő átlagkereset: egyes megyékben ugyanis sokan havonta 90 ezer forintot sem keresnek.
A Pénzcentrum megyei bontásban vizsgálta meg a statisztikai hivatal kereseti adatait, és mint kiderült 13 megyében az országos átlag alatti mértékben emelkedtek a nettó fizetések.
Jelentősen többet keresnek már a versenyszféra dolgozói, mint a közigazgatásban robotolók - ez derült ki a KSH mai jelentéséből.
Komoly bérkülönbségek vannak a megyék között a KSH legújabb beszámolója szerint.