Tűz, betörés, árvíz, beázás, villámcsapás fenyegeti értékeinket, a védekezés viszont nem olcsó mulatság. A természet vagy az ember tud nagyobb kárt okozni, villámhárítóra vagy új zárakra érdemes költenünk? A különböző káresemények bekövetkezésének gyakoriságát ismerve mérlegelhetjük, hogy mi ellen érdemes védekeznünk.
Tűz, betörés, árvíz, beázás, villámcsapás fenyegeti értékeinket, a védekezés viszont nem olcsó mulatság. A természet vagy az ember tud nagyobb kárt okozni, villámhárítóra vagy új zárakra érdemes költenünk? A különböző káresemények bekövetkezésének gyakoriságát ismerve mérlegelhetjük, hogy mi ellen érdemes védekeznünk.
A Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adatai szerint a környezeti károk közül 2010-ben a vihar okozta a legtöbb kárt: Magyarországon összesen kétszázezer bejelentett viharkárt regisztráltak a biztosítók a nyári időszakban. A magyarországi biztosítási piacon évről évre egyre nagyobb kárt okoznak a természeti csapások: van olyan biztosító, amely a 2010-es "viharszezonban" 12 milliárd forintot fizetett ki ügyfeleinek. A káresemények 58 százaléka valamilyen meteorológiai okra vezethető vissza.>>folytatás>>

A viharok okozta károk után második helyen a vízkár szerepel. Az AEGON biztosító adatai szerint 31 százalékát teszik ki ezek az események az összes bejelentésnek. Betörések és lopások következtében ehhez képest csak 3,5 százalékban kerül biztosítási összeg kifizetésre. A tűzkárok száma ennél is elenyészőbb, az esetek csupán 0,9 százaléka ilyen jellegű.

A természeti erők ellen nehéz védekezni, vihar esetén otthonunkban lévő elektronikai eszközök áramtalanításával viszont megelőzhetjük azok károsodását. Minden évben megsokszorozódik a betörések száma a nyári szabadságok idején. Százszázalékos biztonság nem létezik, de néhány óvintézkedéssel megnehezíthetjük a betörők dolgát.
9+1 praktikus tanács, amivel csökkenthető a betörés kockázata

A betörés és a viharkárok mellett a tűzesetek okozzák a legtöbb kárt a magyar ingatlanokban. A legtöbb tűzesetet figyelmetlenség okozza, amelyek könnyen kivédhetőek lennének nagyobb odafigyeléssel. A tűzhelyen felejtett zsiradék például az egyik leggyakoribb oka a lakástüzeknek az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának adatai szerint.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyarországon közel 20 ezer esetben riasztják a tűzoltókat évente, ebből 6 ezer alkalommal lakóházban keletkezett tűzet kell eloltaniuk. Családok teljes vagyona tud odaveszni egy nagyobb tűzben. Számosságát tekintve tehát nem jelentős, de a legnagyobb károk a tűzek során keletkezhetnek.

Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Újabb háború robbanhat ki, ezúttal Európa nyugati felén
- Novák Katalin: az erdélyi kultúra a magyar jövő kulcsa
- Súlyosan megsérült egy gyerek a zánkai Erzsébet-táborban
- Rábólintott a globális minimumadóra az Európai Parlament
- Kirobbant a nagy vita Ausztriában a semlegesség mítoszáról
- Nagy István meghallgatása - Élelmiszerválságra készülünk
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


