Az elmúlt hónapokban többen is belebuktak abba a szépségszalon franchise-ba, amelyet a televízióból is ismert fitneszedző, Rubint Réka neve fémjelez.
A más piacokon (fitnesz DVD-k, reformpékség) is ismert televíziós edző, Schobert Norbert felesége, Rubint Réka néhány éve a szépségiparban szerette volna megvetni a lábát, ezért a fővárosban nyitott egy szépségszalont, majd hálózati rendszerben árulta a jogokat, amelyekre jó páran le is csaptak. 2008-2009-ben egymás után nyitották meg a Rubint Réka-szalonokat: Budapesten több helyen, majd Békéscsabán, Szegeden, Győrben, Érden és Nyíregyházán is várták a szépülni és fogyni vágyó hölgyeket - írta kedden a Blikk.
Rubint Réka - aki a lapnak elmondta, hogy ő csak a nevét adta a szalonokhoz - megkérte mindennek az árát, arra azonban bizonyára ő sem gondolt (ahogyan a tulajdonosok sem), hogy hiába a népszerűsége, befuccsolnak az üzletek, és családok mennek rá anyagilag és lelkileg.
Egy franchise-partner a lapnak úgy nyilatkozott "3,6 millió forint volt a névhasználat, aztán havonta 120 ezer a hálózati rendszer díja. Mindent rajtuk keresztül kellett megvenni, a fogyasztógépektől kezdve az utolsó dohányzóasztalig. Nekem hitelt kellett felvennem, 8,5 millió+áfa összeget fizettem csak a gépekre. Körülbelül 15 millió forintomba és az életembe került ez az üzlet. "A kuncsaftok azonban elmaradtak, a legtöbb üzlethelyiség ma üresen áll, a tulajdonosok cégük felgyülemlett - általában több milliós - tartozása miatt aggódnak.
Sok vállalkozás tartozik
A hazai vállalatok összes pénzintézeti hitelállományának immár több mint hatoda 90 napon túl lejárt tartozást takar. A PSZÁF adatai szerint Magyarországon folyamatosan, és nagymértékben romlik a vállalatok hiteltörlesztési fegyelme: míg a 90 napon túli hátralékok teljes hitelállományra vetített aránya 2011-ben félévkor 12,9 százalék volt, 2011 végére elérte a 14,4 százalékot, 2012 júniusra pedig már a 17,6 százalékos szinten állt. Időben történő beavatkozás nélkül az eladósodott vállalatok jelentős része kilátástalan finanszírozási helyzetbe kerül, többségükre végül csődeljárás, felszámolás vár.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Tavaly az első három negyedévben tetőzött a cégfelszámolási hullám: havi kétezer ilyen eljárás indult, 22 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Megtörtént: Finnország és Svédország is NATO-tagságért folyamodott
- Zelenszkij: folytatjuk az Azovsztal hőseinek kimenekítését – a háború hírei szerdán
- Kupaszerda: ma játsszák az Európa-liga döntőjét – sport a tévében
- Elpusztult Ukrajna egyetlen növénybankja
- Csiki Varga Tamás: necces lenne, ha valaki piros gombot nyomna
- Romániába visz Novák Katalin második külföldi útja
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


