Eddig is tudtuk, hogy óriási őrület tombol világszerte az Apple iPhone körül, a Newsweek írása azonban most arról is lerántotta a leplet, mennyit kaszálnak a telefonra egyszerű kis alkalmazásokat fejlesztők, akiknek különösebb szaktudásra sincs szükségük. A dollármilliós összegek alapnak számítanak, így a legtöbb szerencsét próbáló mára főállású fejlesztő lett, felvásárlás előtt álló céggel.
A sikertörténetek közé tartozik a nemrégiben alapított Smule cég esete, mely összesen négy kis programot fejlesztett az iPhone-ra, melyek mindegyikét egy dollárért lehet letölteni. A legsikeresebb alkalmazásuk a toplisták élén álló Ocarina, mely a telefont fúvós hangszerré alakítja. A novemberben kiadott programocska kevesebb mint egy hónap alatt 400 000 letöltést hozott, így a Smule idei 100 000 dolláros bevételi tervével szemben a tényszám jóval közelebb lesz az 1 millió dollárhoz. A vállalkozás természetesen máris bőven nyereséges.
A Smule esete egyáltalán nem egyedi, az iPhone őrület mára ezreket vett rá, hogy mini alkalmazásokat fejlesszenek és az Apple App Store-ján keresztül árulják. Az Apple rendkívül hatékony értékesítési csatornát ad a fejlesztőknek, cserébe viszont a bevételek 30%-át megtartja. Az App Store júliusban indult és azóta több mint 10 000 alkalmazás került fel rá, több mint 300 millió letöltést generálva. (Arról az Apple nem ad ki információt, hogy az alkalmazások és letöltések hányadát teszik ki az ingyenes programok.)
A Pangea Software kisvállalat tulajdonosa, Brian Greenstone szerint olyan ez az egész őrület, mint az aranyláz. Ő maga 21 éve ír már játékokat az Apple gépeire, de az elmúlt 4,5 hónap alatt az iPhone-os alkalmazásokkal többet keresett, mint a korábbi 21 év munkájával összesen. A tapasztalatok fényében Greenstone sima Mac-re nem is fejleszt többé. A cégtulajdonos elmondása szerint az iPhone-ra olyannyira egyszerű alkalmazást gyártani, hogy a legegyszerűbb fejlesztő is két hét munkával összehozhat valamit, így gyakorlatilag bármelyik gyerek dollármilliókat kereshet egy egyszerű kis applikáció összerakásával.
Olyan programozó is akad, aki jól fizető banki állását hagyta ott hobbicége sikere miatt, a két hónap alatt besöpört 250 000 dolláros bevétel az ő esetében ugyanis arra volt elég, hogy máris felvásárlási ajánlatok közül válogathat.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
-
Tudatos döntések és kiszámíthatóság (x)
A dm döntési folyamataiban kiemelten fontos szerepe van a fenntarthatóságnak.
-
Hogyan támogatja az innováció a fenntarthatóságot? (x)
A jövő társadalma akkor lesz fenntartható, ha a tudásba fektet
- Milliárdos munka kezdődik a Budai Várban
- Teljesen átalakíthatja a magyar nyugdíjrendszert egy javaslat, a gyerekek is számítanának
- Kiszámolta a nyugdíjguru, hogy pontosan mennyi pénzt kaphatnak novemberben az idősek
- Horgász a pácban: életmentő akció a Balatonon
- Ilyen még nem volt a Facebookon
- Hiába érkezett a mentőhelikopter: egy hét után elhunyt a megyei gólkirály
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


