Csak minden ötödik vállalkozás hitelképes - mit lehet tenni?

Pénzcentrum
2007. május 3. 10:00

Új taggal bővül a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) csoport: az újonnan megalakuló Jeremie zártkörűön működő részvénytársaságot, melynek célja az uniós és hazai források felhasználásával a mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozási forrásokhoz jutásának megkönnyítése, 2 milliárd forintos alaptőkével hozták létre - írja a Világgazdaság.

A Jeremie Zrt. kezeli majd a program holdingalapját, ide kerül a 2007-2013-as időszakra tervezett 175 milliárd forintnyi uniós és hazai társfinanszírozásból elkülönített összeg, mely közvetve akár 2000 milliárd forintos támogatást is hozhat a kis- és középvállalkozások számára.

A program keretében alapvetően három különböző termékcsoport válik elérhető: mikrohitelezésre 35, garanciák adására 80, kockázati tőkebefektetésre pedig 60 milliárd forintot különítettek el.

A mikrohitelek olyan induló vállalkozásoknak kívánnak segítséget nyújtani, amelyek ugyan hitelképesek, de jelenleg a kereskedelmi banki hitelekhez nem férnek hozzá. A garancia termékek nyújtásával ezzel szemben már a kis- és középvállalkozásokat is célozzák, a cél a hitelhez jutásuk elősegítése.

A kockázati tőkebefektetésekhez tőkealapok létrehozásán keresztül szeretnének magán- és állami befektetőket bevonni, az alapokat magántulajdonban lévő alapkezelők kezelnék, akik legalább 30 százalékos külső forrást tudnak biztosítani.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A társaság a program forrásoldali szereplőket pályáztatás útján fogja kiválasztani, ugyanis a jelenlegi tervek szerint a vállalkozások csakis közvetett úton, a közvetítőkön keresztül tudnak majd hozzájutni az elkülönített forrásokhoz.

A Jeremie fontosságát jól mutatja, hogy míg a fejlett országokban a hitelképes vállalkozások aránya 70 és 85 százalék között van, addig hazánk ugyanez az arány csak 20-22 százalék, vagyis szinte csak minden ötödik vállalkozás számíthat külső forrásra.

Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 27. szombat
Zita
17. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem