16 °C Budapest
Buildings of apartments in Budapest city Hungary Europe

Ez a 20 legolcsóbb és legdrágább utca a III. kerületben: itt fillérekért vehetsz lakást

2023. június 10. 18:02

Hogyan alakulnak most az ingatlanárak Buda legnagyobb kerületében, azaz mennyiért vehetünk most lakást, házat az III. kerületben? Melyek a legolcsóbb lakások, és hová költözik a budapesti elit, azaz melyek a városrész legdrágább utcái? Budapestet górcső alá vevő ingatlanpiaci cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre keressük a választ.

A KSH adatai szerint 2022 harmadik negyedévére, a 2015-ös szintet 100-nak véve, a hazai lakásárindex elérte a 256 százalékot, azonban a drágulás üteme és a forgalom is egyértelműen lelassult. Az várható volt, hogy a lakásárak folyamatos kétszámjegyű növekedése nem tarthat örökké, és már 2022 tavaszán is érzékelhető volt az érdeklődés gyenge csökkenése.

Ám e folyamatra ezúttal nagyon sok egyéb hatás is rárakódott – pl. az elszabaduló infláció, az eszkalálódó háborús helyzet, a rezsikrízis –, s ez most egyszerre kezd meglátszani a számokban. Bár némelyik már az év első felében is rontotta a feltételeket, akkor az állami támogatások és az év elején kapott plusz jövedelmek még tovább segítették a keresletet, így a lendület csak az új energiaárak nyári bejelentése után fogyott el.

Most egyelőre a kivárás jellemző, ami nem is feltétlenül ugyanúgy hat majd a piac minden szegmensében. Az, hogy mikor kap új lendületet a piac, vagy annak legalább egy része, éppen úgy függhet a hitelkamatok alakulásától, mint attól, hogy az első „valódi” tél tapasztalataiból tavaszra milyen következtetéseket szűrnek le az emberek. A kivárásnak is van természetes vége: a szükségessé váló költözéseket sem lehet az idők végezetéig halogatni. S persze az is mozdíthat a piacon, ha mérséklődnek az árak, illetve a vevők jobban kihasználják a most éppen bővebbé váló alkulehetőségeket és a 2023-ban is elérhető lakástámogatásokat.

Az olló 2020 óta egyre csak zárul a külső és a belső kerületek átlagára között a nagy pesti átlaghoz képest. Közben az agglomerációban össességében kb. 30 százalékkal kerültek kevesebbe az ingatlanok a fővárosiaknál. Viszont ez korántsem azt jelenti, hogy maguk az ingatlanok olcsóbbak lettek.

Íme Budapest III. kerületének legolcsóbb és legdrágább ingatlanjai

Az budapesti helyzet tehát ismert, de mi újság a főváros kerületeivel, hol tetőztek vajon a négyzetméterárak, azaz – ha hihetünk a fenti elemzői prognózisnak – honnan kezd majd el konszolidálódni az árszínvonal? Nos, a Pénzcentrum friss, Budapest kerületeit vizsgáló cikksorozatában épp ennek járt utána. Jelen írásunkban Budapest villákkal tarkított kerületét, azaz a III. kerületet vesszük górcső alá és vizsgáljuk meg, hogy mely utcákban lehet a legolcsóbban, illetve a legdrággábban ingatlanhoz jutni.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Ez tehát a nagy átlag. Kérdés ugyanakkor, mit mutatnak a mélyebb statisztikák. A lakáspiaci elemzések ugyanis jellemzően megye, város, esetleg városrész (pl. kerület) bontásban vizsgálják a különböző statisztikai mutatókat, míg utca szerinti mélységben - bár rendelkezésre állnak ilyen adatok is - nem nagyon készül felmérés. Pedig egy erősebb nagyítóval vizsgált lokációelemzés kiválóan megmutatja, hogy a lakáspiaci mutatók egészen komoly kilengéseket is képesek produkálni.

Hogy ezt igazoljuk, a Pénzcentrum ezúttal a KSH nemrég megjelent kiadványából, azaz az Ingatlanadattár, Magyarországi lakásárak, 2005-2021 adatsorából mutatja, hogy melyek voltak 2021-ben Budapest III. kerületének legdrágább és legolcsóbb utcái. Fontos leszögeznünk, hogy a 2021-es a legfrissebb adat az utcákra vonatkozóan, így a Budapest egészére vonatkozó 2022-es átlagárakkal történő összehasonlítás csak hozzávetőleges lehet. Továbbá az alábbiakban közölt áradatok kapcsán fontos azt is kiemelni, hogy a komoly kilengéseket a tranzakciók darabszáma (összesítésünk valós lakáspiaci tranzakciók alapján készült) és egy-egy extrém tranzakció is komolyan torzíthatja. És akkor nézzük Budapest III. kerületének legeit.

A 20 legdrágább utca Budapest III. kerületében

  1. Remetehegyi út (1 millió 645 ezer forint/nm)
  2. Jutas utca (1 millió 381 ezer forint/nm)
  3. Erdőalja út (1 millió 209 ezer forint/nm)
  4. Csillagánizs utca (1 millió 206 ezer forint/nm)
  5. Királylaki út (1 millió 178 ezer forint/nm)
  6. Szépvölgyi út (1 millió 123 ezer forint/nm)
  7. Óbor utca (1 millió 99 ezer forint/nm)
  8. Táborhegyi út (1 millió 93 ezer forint/nm)
  9. Perényi út (1 millió 93 ezer forint/nm)
  10. Domoszló (1 millió 44 ezer forint/nm)
  11. Csengőbojt utca (1 millió 16 ezer forint/nm)
  12. Virág Benedek utca (989 ezer forint/nm)
  13. Pünkösdfürdő utca (986 ezer forint/nm)
  14. Fanyarka utca (983 ezer forint/nm)
  15. Pusztakúti út (981 ezer forint/nm)
  16. Nánási út (966 ezer forint/nm)
  17. Lángliliom utca (962 ezer forint/nm)
  18. Kunigunda útja (961 ezer forint/nm)
  19. Tündérliget utca (960 ezer forint/nm)
  20. Folyondár utca (954 ezer forint/nm)

A 20 legolcsóbb utca Budapest III. kerületében

  1. Máramaros út (335 ezer forint/nm)
  2. Szilke utca (491 ezer forint/nm)
  3. Jós utca (500 ezer forint/nm)
  4. Gyűrű utca (522 ezer forint/nm)
  5. Sarkadi Imre utca (523 ezer forint/nm)
  6. Lukács György utca (524 ezer forint/nm)
  7. Bálint György utca (526 ezer forint/nm)
  8. Hatvany Lajos utca (526 ezer forint/nm)
  9. Csobánka tér (533 ezer forint/nm)
  10. Kabar utca (538 ezer forint/nm)
  11. Zsirai Miklós utca (538 ezer forint/nm)
  12. Boglár utca (541 ezer forint/nm)
  13. Hollós Korvin Lajos utca (541 ezer forint/nm)
  14. Víziorgona utca (542 ezer forint/nm)
  15. Budakalász utca (548 ezer forint/nm)
  16. Hímző utca (548 ezer forint/nm)
  17. Zemplén Győző utca (548 ezer forint/nm)
  18. Tavasz utca (552 ezer forint/nm)
  19. Bebo Károly utca (559 ezer forint/nm)
  20. Pablo Neruda utca (560 ezer forint/nm)

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 29. hétfő
Péter
18. hét
Április 29.
A tánc világnapja
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem