Hazánkban, mivel a lakosság főként devizában adósodik el, általában az árfolyamkockázat kezelésének lényegességét hangsúlyozzák a hitelszakértők. Azonban, ahogy azt a brit és az amerikai hitelfelvevők példáján is láthatjuk, nem ez az egyetlen lényeges rizikó.
A tengerentúli lakáshitelesek ma már a saját bőrükön is érzik a kamatkockázat jelentette veszélyt, és a hitelkamatok negatív irányba való elmozdulása folytán rájuk nehezedő terheket. Pontosan a hitelkamatok növekedése vezetett oda, hogy jelenleg az Egyesült Államokban több száz ezer lakáshitel esetében folyik végrehajtási eljárás, és az árverések száma napról napra óriásléptekkel növekszik.
A leggyakrabban azokon a területeken kerül végül kalapács alá a fedezetként felajánlott ingatlan, ahol az elmúlt időszakban a legnagyobb árnövekedést produkálta a lakóingatlanok piaca. A csillagokat súroló árak kifizetéséhez ugyanis minimális önrészt megkívánó és egyre kockázatosabb konstrukciókat kellett igénybe vennie a vevőknek.
Előtérbe kerültek az Alt-A piacon, a normál lakáshitelek esetében jellemzőnél jóval magasabb kamatok mellett kapható hitelek. A jövedelemigazolás nélkül, és kevéssé ellenőrzött értékbecslések ellenében folyósított hiteleknél azonban a becsültnél sokkal nagyobb kockázatot vállalt fel a bank.
A gyertya mindkét végéről sebesen égett, egyrészt mivel az ingatlanpiaci visszaesés legérzékenyebben a legnagyobb drágulást mutató lakásokat és családi házakat érintette, a hitelek mögött álló fedezet elértéktelenedett. Másrészt az alapkamat emelkedésének következtében nőttek a hitelkamatok, a törlesztőrészletekben bekövetkezett változást azonban már sok esetben már nem tudta elviselni az egyébként is túlfeszített családi költségvetés, így egyre gyakoribbá vált a nemfizetés.
Az árverések számának növekedése főként a nyugati partot és Kaliforniát érinti, a negatív árverési lista első 10 helyezettjéből négy Közép-Kaliforniában található. A legtöbb ingatlan a kaliforniai Stocktonban kerül kalapács alá, ahol minden 28 lakásból egy érintett, szinte minden utcára jut egy ház.
TÍZEZREKET SPÓROLHATSZ BANKVÁLTÁSSAL!
A bankszámla mindennapi életünk része. A munkabér, nyugdíj, ösztöndíj jellemzően bankszámlára érkezik. Segítségével kényelmesen intézhetjük a pénzügyeinket, akár otthonról is. Ahhoz azonban, hogy bankszámlád valóban azt nyújtsa, amire szükséged van, körültekintően kell választanod. Mielőtt kiválasztanád bankszámládat, nézz szét a Pénzcentrum megújult bankszámla kereső kalkulátorában! Állítsd be a személyes preferenciáidat, és versenyeztesd a pénzügyi szolgáltatókat, hiszen a megalapozott döntés a Te érdeked! Egy testre szabott bankszámlával a költségeken is rengeteget spórolhatsz! (x)

A fenti táblázatban foglaltuk össze a 10 legtöbb árverésre kerülő ingatlannal rendelkező településre vonatkozó adatokat. Jól látszik, hogy több nagyváros, köztük az autógyártás fellegvárának tartott Detroit, és a kaszinóiról híres Las Vegas is "előkelő" helyen szerepel a negatív ranglistán.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Nagy újdonságot jelentett be az MNB
- Csák János "jövőminisztériumnak" nevezte leendő tárcáját
- Már lehet jegyet venni a budapesti vizes-vb-re
- Pintér Sándor meghallgatása: tartozott már a belügyi tárcához az oktatás és az egészségügy
- Jön a 800 forintos kenyér
- Mégsem lehet népszavazás a Fudan egyetemről – felülbírálta az Alkotmánybíróság a Kúriát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


