3 °C Budapest

Az amerikaiak már rettegnek: csalókat szül a válság!

Pénzcentrum
2009. április 6. 13:00

Egy Egyesült Államokban készített felmérés eredményei szerint a lakosság 75 százaléka tart attól, hogy a gazdasági helyzet romlásával párhuzamosan drasztikusan megnő majd a személyes adatokkal történő visszaélések száma, különösen a bankkártyás csalásoké.

Az Unisys Security Index által készített felmérés eredményei egyáltalán nem meglepőek, hiszen a nehéz anyagi körülmények többeket akár megélhetési csalásra is ösztönözhet. A megkérdezettek kétharmada különösen aggasztónak látja a jövőt, és fél, hogy betéti-, illetve hitelkártyája adatait illetéktelenek ellopják, míg 66 százalékuk egyéb személyes adatait félti.

Az eredmények korábbi felmérésekkel történő összehasonlítás alapján az emberek most sokkal jobban aggódnak saját anyagi helyzetük miatt, mint a nemzetszintű problémákért, ami nem is csoda, hiszen lassan mindenki saját bőrén tapasztalja meg a válság negatív következményeit.

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 1. 14:09
Decemberben befektetésre nem vásároltam semmit. Van még egy kevés pénzem, óvatosan nézegetem a célpo...
iO Charts  |  2025. december 31. 17:23
Az PayPal részvény (PYPL) alapadatai, áttekintés A PayPal 1998 óta működik digitális fizetési szolgá...
MEDIA1  |  2025. december 31. 12:47
A Pécsi Hírek - amely eddig heti rendszerességgel jelent meg - 2026 első felében legfeljebb kétszer...
Holdblog  |  2025. december 31. 11:32
Van egy nap az évben, amikor biztosan nem kell kontenten agyalni. December vége az év végi összefogl...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 2. péntek
Ábel
1. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 2. 09:01