A magyar lakosság egészségi állapota európai összehasonlításban kedvezőtlen, a születéskor várható egészséges élettartam tekintetében az uniós rangsor végén helyezkedünk el.
Látogatási tilalmat vezetnek be a Semmelweis Egyetem öt klinikáján a koronavírus miatt.
2021. október 21-től látogatási tilalmat vezetnek be a Semmelweis Egyetemhez tartozó Városmajori Szív-és Érgyógyászati, a Pulmonológiai, a Belgyógyászati és Hematológiai, a Belgyógyászati és Onkológiai, valamint az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán - olvasható az egyetem közleményében.
Súlyos-kritikus állapotú, hosszú ideje az egyetemen fekvő beteg esetén a klinika igazgatója egyedileg adhat, alkalmanként 1-1 hozzátartozónak engedélyt a megfelelő védőfelszerelésben történő látogatására.
A közleményben kihangsúlyozták, hogy az óvintézkedésre azért van szükség, hogy ezzel elkerüljék a koronavírus, és a szezonális vírusok betörését. A fenti rektori utasítás, visszavonásig érvényes.







