Az Európai Bizottság két kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a nem magyar tulajdonú vállalkozásokat érintő árréskorlátozások miatt.
Egy hónap alatt 16 milliárd forinttal csökkent a támogatott gyógyszerek forgalma: áprilisban 42,7 milliárd forintért váltottak ki a betegek vényköteles gyógyszereket a hazai patikákban, ez 27,8 százalékkal marad el a márciusi értéktől, és 3,4 százalékos visszaesés a 2019-es havi átlaghoz képest. Az eladott gyógyszerek dobozszáma 1,2 millióval maradt el az előző év azonos időszakától.
A Hiflylabs Zrt. kutatása szerint az idei első négy hónap forgalma még így is 11,7 százalékkal haladta meg az előző év hasonló periódusát - írta a Világgazdaság. A szakemberek szerint a márciusi nagyarányú forgalomnövekedés az előrehozott vásárlásokból tevődött össze.
Az áprilisi gyengébb forgalom annak fényében még hangsúlyosabb, hogy egy év alatt 1,8 százalékos áremelkedés volt a támogatott gyógyszerek körében. A kutatás szerint az egy lakosra vetített receptköteles gyógyszerköltés átlagosan 4370 forint volt áprilisban - írta a Világgazdaság.

Súlyos, ami kiderült az "önkéntes" gyógyszertári árcsökkentésről: erről minden magyarnak tudnia kell
Az önkéntes gyógyszerár-korlátozás keretében 25 nem támogatott gyógyszer árát csökkentik a nagykereskedők, amelyek közül 24 szerepel a KSH fogyasztói kosarában.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


