Egy biztosító kivonul.
Egekbe szökhetnek a lakásbiztosítások díjai a következő években
Ugyan kismértékben csökkent a lakásbiztosítások átlagdíja, a következő években mégis jelentősen drágulhatnak az ingatlanpiac szárnyalásának köszönhetően ezek a termékek. Persze van megoldás, ha mégis csökkentenénk a fizetendőnket, mutatjuk, mire kell figyelni.
Hosszú évek óta először fordult elő 2016-ban, hogy nem csökkent az online lakásbiztosítási szerződések átlagdíja: az ügyfelek átlagosan 22 500 forintos díjat fizettek szerződésenként, ami minimális, néhány tized százalékos növekedést jelent a 2015-ben tapasztalt átlagos díjmértékhez képest.
- mondta Cseh Anett, a Netrisk.hu üzlet- és termékfejlesztési vezetője. Azonban a jelek szerint már fordulni látszik a trend, a biztosítók pedig hosszabb távon fokozatosan kénytelenek lesznek megjeleníteni díjaikban az ingatlanok és a bennük megtalálható ingóságok értéknövekedését. Ezt a hatást ugyanakkor tompíthatja az ügyfelek fokozódó tudatossága, amely tovább élesítheti versenyt a piac szereplői között.
Növekvő ügyféltudatosság
Évről évre egyre több ügyfél vizsgálja felül az évforduló előtt lakásbiztosítási szerződését. Ez örvendetes fejlemény, amit egyrészt a lakásokban bekövetkező változások (átalakítás, bővítés, értékes ingóságok beszerzése, stb.) indokolnak, másrészt az a tény, hogy a piacon évről évre egyre korszerűbb lakásbiztosítások jelennek meg, amelyek sokszor ugyanazért a biztosítási díjért képesek szélesebb körű vagy nagyobb összegű fedezetet is nyújtani.
Ez a fajta ügyféltudatosság a számokban is megmutatkozik: míg 2013-ban az év során megkötött összes lakásbiztosítási szerződésnek csupán a tíz százalékát tették ki az évfordulós kötések, 2016-ban már 37 százalék volt ez az arány.
Vidéken negyedével olcsóbb
A díjak szintje településtípusonként jelentős eltérést mutat: a legdrágábban a fővárosban köthetünk lakásbiztosítást, itt az átlagdíj 2016-ban meghaladta a 28 ezer forintot. A megyeszékhelyeken ez az érték 21 600 forint/év, nem sokkal több, mint az egyéb hazai településekre jellemző 21 ezer forintos átlagdíjszint.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A legolcsóbban társasházi lakásokat, míg legdrágábban családi házakat biztosítanak: előbbieknél országos szinten 14 200 forint körüli átlagdíjjal kalkulálhatunk (igaz, ezek jellemzően csak az ingóságra vonatkoznak), míg utóbbiak esetében 29 600 forint az éves díj átlagos mértéke.
Ezek a legnépszerűbb kiegészítők
A tapasztalatok szerint folyamatosan nő a kiegészítő biztosítások népszerűsége: a megkötött lakásbiztosításoknak tavaly több mint harmadához igényeltek külön egy vagy több kiegészítő biztosítást. A leggyakrabban választott kiegészítő termék 2016-ban a családi balesetbiztosítás volt, ezt követte a tetőhézag-beázásból, a besurranó tolvajlásból, valamint az ebtartói felelősségből fakadó károkat, illetve az elfolyt víz költségét térítő kiegészítő szolgáltatások. Szintén jelentős az érdeklődés a bővített-, illetve különleges üvegkár-biztosítások iránt.
Számos kiegészítő biztosítás esetében az ügyfél maga választhatja ki, milyen összegű fedezetet kíván magának az adott kártípust illetően. Tavaly családi balesetbiztosítás esetében például az általános biztosítási összeg 670 ezer forint volt, bővített üveg esetében 190 ezer, míg különleges üvegek esetében 150 ezer forint volt az átlagos fedezet.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Órákon belül lecsapnak a zivatarok - másodfokú figyelmeztetések, térkép
- Tényleg védhet a koronavírus súlyos lefolyása ellen az influenza elleni védőoltás
- Orosz állítás: megsemmisítettek egy nyugati fegyverszállítmányt - videó
- Nagy László jó előjelekről beszélt hazai és a BL-szezon vége előtt
- NATO-bővítés: Erdogan tárgyalt a svéd és a finn elnökkel
- Oroszország kitiltja az amerikai elnököt, a külügyminisztert és a CIA igazgatóját is
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


