Brit kutatók szerint elérkezett az idő, hogy továbbfejlesszük a szelektív hulladékgyűjtést. Ha a műanyag flakonok után a joghurtos dobozokat és minden más műanyagból készült háztartási hulladékot külön gyűjtenénk, akkor még megbecsülni sem könnyű, hogy hány ezer tonna szeméttel tehermentesíthetnénk évente a nagy lerakókat.
A hulladékot szelektíven gyűjtők 88 %-a úgy válaszolt, hogy nem okozna számára nehézséget a háztartásában keletkező műanyag hulladék külön gyűjtése. A lakosság körében a szelektív hulladékgyűjtés az egyik leghatékonyabb környezetbarát tevékenység, ami kis odafigyeléssel és némi válogatással óriási mennyiségű szeméttől szabadítja meg a környezetünket.
Szakértők szerint az áttörést az jelentené, ha a flakongyártás és az egyéb - de nem számottevő - felhasználás mellett találnának egy olyan hasznosítási módot, ami az így összegyűjtött szeméttömeget maradéktalanul újrahasznosítaná. A gyűjtés, a szállítás és a tárolás technológiai feltételei már most rendelkezésre állnak, a hasznosítás azonban még nem teljes körű.
Mások úgy vélik, hogy a flakonok gyűjtésén túl az egyéb - legtöbbször piszkos, zsíros, kellemetlen szaggal járó - műanyagok kiválogatását nem minden fogyasztó tolerálná, sokan mumusként kezelnék. Ha a felmérés során pozitív választ adó megkérdezettek közül csak minden második tartaná be a szavát, az akkor is ezer tonnákban mérhető végeredményt jelentene.
A kutatók szerint a rendszer beindításának tőkeigénye jóval alacsonyabb, mint a környezetet érő károk pénzben kifejezett értéke. A rendszer egész országra történő kiterjesztése azonban hosszabb időbe is telhet. Az újrahasznosítási folyamatot jobban meg kell ismertetni az emberekkel, mivel a többségnek fogalma sincs, hogy valójában mi is történik a kukába kidobott dolgokkal.

Olyat csinált Frei Tamás, amit 2023-ban még senki: megőrülnek érte a magyarok, ezért tolong mindenki
Hiába a gazdasági nehézségek, a hazai könyvpiac legnagyobb kereskedői azt tapasztalják, az emberek kitartanak az olvasás mellett.

Ezért szegényedett el temérdek magyar: stabilan 24 ezer most az a bevásárlás, ami 17 ezer volt 2 éve
Augusztus óta szűk 24 ezer forintba kerül az a nagy bevásárlás, ami két éve még stabilan 17 ezer forintba került.
A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Vészjósló változás a brit kormánypártban
- Így hozzák helyre a hatalmas földhasadásokat Izlandon - galéria
- Ferencz Marcel a Prima Primissima díjról: napok kellenek, míg ezt feldolgozza az ember
- Lenyűgöző ékessége lesz a Budavári Palotának - képek
- Megtört a jég: Ausztria enged egy fontos szabályban a Schengeni bővítéshez
- Irányt váltott a Halley-üstökös
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


