Átfogó oktatásirányítási reformot jelentett be Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter.
Egyre nagyobb hiány van kémiatanárokból, ez az intézmények 60 százalékában okoz gondot. A Nemzeti Pedagóguskar szerint csak bérrendezéssel lehetne megoldani a problémát.
Egyre nagyobb hiány van kémiatanárokból. Ez az intézmények 60 százalékában okoz gondot. A helyzet nem javul, és az utánpótlás sem biztosított: évente 100 -120 fő megy nyugdíjba, és 60 - 65 fő jeleentkezik a pozíciókra - számolt be az RTL Klub Híradója.
Ahogy arról a Pénzcentrum korábban beszámolt, az általános iskolák legalább harmadában van a kelleténél kevesebb természettudományos tárgyakat oktató szaktanárokból. Csak kémiatanárból országosan 2657 fő hiányzik. A budapesti gimnáziumok 38 százalékában, a szabolcsiak 68 százalékában dolgozik a szükségesnél kevesebb kémiaszakos. Nógrádban a kémiatanárhiány 70 százalékos.
A Nemzeti Pedagóguskar szerint csak bérrendezéssel lehetne megoldani a problémát. A minisztérium úgy reagált, a köznevelésben nincs ellátatlan feladat.
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.







