Megújult a Pénzcentrum videóblogja, a CashTag. A legnézettebb adások között szerepelt banki csalásokat bemutató vidó és 1000 forintos kaja kihívás is.
Hamarosan valamennyi európai uniós ország és az Európai Gazdasági Térség (EGT) tagállamának állampolgára is lehet közjegyző Magyarországon, ha megtanulja a nyelvet - írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet a kormány oldalán megjelent törvénymódosítási tervezetre hivatkozva.
Az Európai Bizottság még 2006-ban indított kötelezettségszegési eljárást Magyarországgal szemben, mert - mivel a közjegyző közhatalmat gyakorol - magyar állampolgársághoz volt kötve a munkakör betöltése, ami a bizottság szerint jogi szolgáltatásnál nem kiköthető. Az Európai Bíróság idén februárban a bizottságnak adott igazat az ügyben a letelepedés és szolgáltatásnyújtás szabadságának uniós alapszabályaira hivatkozva.
A lapnak nyilatkozott Tóth Ádám, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke, aki szerint helyénvaló volt a bíróság döntése, és úgy vélte, nem a magyar kormánnyal szemben kívántak lépni. Az elnök nem számít arra, hogy tömegével jelentkeznének külföldi állampolgárok, főleg a nyelvtudás és a magyarországi jogi szakvizsga követelménye miatt.








