Az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, mivel a termék tej allergént (sajt) tartalmazhat.
A Magyarországon elérhető drogérialáncok között elsőként a Rossmann Flórián téri üzletében használhatnak a vásárlók önkiszolgáló kasszát. A szolgáltatás 2020. augusztus 31-től érhető el az ország egyik leglátogatottabb és legnagyobb Rossmann üzletében, a vásárlói visszajelzéseket figyelembe véve, pedig további nagy forgalmú boltok látogatói számíthatnak a kasszák bevezetésére.
A Rossmann Magyarország a Flórián téri üzletének egyik hagyományos pénztárát cserélte le három önkiszolgáló kasszára. Ezek a pandémia idején plusz, biztonságos, érintkezésmentes vásárlási alternatívát kínálnak. Az új rendszernek köszönhetően csak a vásárló ér a kiválasztott termékekhez, melyek a vonalkód beolvasása után azonnal a táskába kerülhetnek. Az önkiszolgáló kasszáknál csak bankkártyás fizetésre van lehetőség, valamint a rendszer a Rossmann ajándékkártyát és a Multiplay kártyát is elfogadja. A vásárláshoz a Rossmann+ kártyákat és a hozzájuk tartozó VIP-kuponokat is fel lehet használni.
A Rossmann Magyarország Flórián téri üzlete az első olyan egység a Magyarországon elérhető drogérialáncok boltjai közül, ahol önkiszolgáló kasszánál fizethetnek a vásárlók. Az augusztus 31-től üzemelő három kasszát az NRC Magyarország biztosította. A további Rossmann üzletekben tervezett fejlesztésekről pedig a vásárlói visszajelzések alapján dönt majd a drogérialánc.
A munkatársak és vásárlók egészségének védelme érdekében az üzletekben, továbbra is életben vannak a korábbi szigorú egészségvédelmi szabályok, emellett rendszeresen fertőtlenítenek, a hagyományos kasszáknál pedig megmaradtak a plexifalak és a távolságtartásra figyelmeztető jelzések.

Mégse ment ki a divatból a borravaló? Úgy jattolnak a magyarok a futároknak, mintha nem lenne holnap
A legtöbben már megelőlegezve, a kiszállítás előtt adnak és a rendelésszámokhoz arányosan Budapesten kapják a legtöbb borravalót a futárok.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


