Dánia, Norvégia, Svédország és Hollandia a legadakozóbb a fejlődő országok segélyezését illetően, áll egy nemzetközi felmérésben, mely a világ leggazdagabb országait vizsgálva kialakított egy 21-es rangsort, mely országok a világ fejlődéséhez leginkább hozzájárultak a 2005-ös évben.
A tanulmány egy meghatározott értékekből álló indexsorozat értékét vizsgálja, megállapítva ezzel a pontos sorrendet. A Commitment to Development Index (Fejlődésre elhivatottság-index) alapján a 2005-ös évben a világ fejlődését leginkább elősegítő ország Dánia lett, mögötte kicsivel elmaradva Hollandia, a 3. helyen pedig Svédország végzett.
Az indexben szereplő értékek adják meg az összpontszámot, melyet ezek után egy skálán hasonlítottak össze. Az index komponensei a következők: a nemzetközi segélyek nagysága és minősége, a fejlődő országok exportjai iránti nyitottság, befektetési politika, környezetvédelmi, biztonságpolitikai és bevándorlásügyi intézkedések, valamint nem utolsó sorban az új technológia elterjesztése a világban.
A jelentés szerint Dánia az a fejlett ország, amelyik a legtöbbet tesz azért, hogy a világ fejlődő országaiban javuljanak az életkörülmények. A 2005-ös év GDP-jének 12,3 %-át költötte segélyezésre, ezt követi Norvégia 10,8, Svédország 9,8 és Hollandia a 8,7 százalékos GDP értékekkel. Az Amerikai Egyesült Államok csupán a 12. helyen áll az összesített ranglistán. Az USA egyedül a kereskedelemben és a befektetésekben aktív, a többi értékre átlagos pontot kapott, segélyeket pedig csak kis százalékban adományoz.
A rangsor legutolsó tagjaként Japánt említik a szakértők: rendkívül alacsony értékekkel -egy helyen még negatív irányba is átváltott az egyik érték indexe - az összesítettben mindössze 2,8 pontot szerzett meg. Japán az egyedüli ország, amely valamelyik komponensének negatív értékével bekerült a táblázatba.
A CGD (Centre for Global Development) igazgatója, Nancy Birdsall szerint javuló tendenciát mutat az országok és nemzetek segélyekre irányuló elhivatottsága. A szakértő szerint azonban a segélyek összege messze elmaradt a várakozásoktól, mivel több segélyt ígértek a fejlett országok a tavalyi évben, mint amennyi ténylegesen megvalósult belőlük.
TÍZEZREKET SPÓROLHATSZ BANKVÁLTÁSSAL!
A bankszámla mindennapi életünk része. A munkabér, nyugdíj, ösztöndíj jellemzően bankszámlára érkezik. Segítségével kényelmesen intézhetjük a pénzügyeinket, akár otthonról is. Ahhoz azonban, hogy bankszámlád valóban azt nyújtsa, amire szükséged van, körültekintően kell választanod. Mielőtt kiválasztanád bankszámládat, nézz szét a Pénzcentrum megújult bankszámla kereső kalkulátorában! Állítsd be a személyes preferenciáidat, és versenyeztesd a pénzügyi szolgáltatókat, hiszen a megalapozott döntés a Te érdeked! Egy testre szabott bankszámlával a költségeken is rengeteget spórolhatsz! (x)

Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
- Nagy tűz Dunaharasztiban
- A háború visszatért Kijevbe - szemtanúk az újrakezdett életbe beletrafált támadásról
- Együtt menekültek az omlás elől, de a lányt maga alá temette a törmelék - drámai vallomás
- Orbán Viktor elfenekelésről beszélt a parlamentben
- Tekintélyes számadatokat közölt a Magyar Bankholding
- Kártalanítja a Mol az autósokat, akik tévesen tankoltak
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


