A női vállalkozások aránya tendenciózusan elmarad a férfiak által irányított cégekétől.
Nagyot fordult velünk a világ 2020-ban, és a járvány lecsengése után még évekig tarthat, mire a gazdaság is helyre áll. Mindez komoly kihívás elé állítja a cégeket, és a munkavállalókat is. Pánikra azonban egyetlen vállalatnak sincs oka, hiszen ma már váratlan események bekövetkezte esetén is lehet pénzügyi tartalékot képezni a stabil működéshez. Mutatjuk a tudnivalókat!
"Megváltozott a világ" - hallottuk, és mi magunk is mondtuk sokszor 2020-ban. A koronavírus-járvány miatt ugyanis jócskán átalakultak hétköznapjainak; és a pandémia - na meg a nyomában terjedő gazdasági válság - a vállalatok működésére is komoly hatást gyakorol. És a legtöbb változás tartósnak is bizonyulhat: noha a járvány az idei évben - a vakcinázással párhuzamosan - szépen lassan visszaszorulhat, a recesszióból a várakozások szerint hosszabb lehet a kilábalás.
A teljesség igénye nélkül, íme néhány vállalatokra - és az ott dolgozó munkavállalókra - váró kihívás, amelyet a járványhelyzet szült, és várhatóan még évekig velünk maradnak: átalakuló kapcsolattartási, tárgyalási folyamatok mind a bankokkal, mind az ellátási láncokkal; az ellátási láncok változása; új finanszírozási megoldások; merőben más munkaszervezési gyakorlat; a lokalizáció-globalizáció kérdésköre. Joggal merül fel tehát a kérdés sokakban,
A Pénzcentrum éppen ezért jövő héten tematikus cikkekkel igyekszik segíteni a vállalkozásoknak, hogy boldogulni tudjanak megváltozott piaci környezetben. Megnézzük majd többek között, hogy konkrétan mi is történik most a gazdaságban; milyen piaci mozgásokat tapasztalnak a szakértők; és mit lépnek, mit kellene lépniük a vállalatvezetőknek. Ennek keretében például részletesen foglalkozunk majd azzal is, hogy miért kiemelten fontos most az ellátási lánc menedzsment, illetve a forgóeszköz optimalizálás.

Belehúz a legismertebb hazai repoharas cég: újdonságokat is hoznak a fesztiválszezonra, a cél maradt
Több újdonságot is hoz a legismertebb újraváltható poharas cég 2025-re, a célok azonban mit sem változtak.

Luxus lett a házi kedvencek temetése: leesik az állad, mennyit kérnek egy kutya, cica hamvasztásáért
Szigorú feltételek mellett családi házunk kertjében eltemethetjük elpusztult kisállatainkat, ám a főszabály szerint máshol tiltott a temetés, sőt, még a hamvak szétszórása is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


