Fontos bejelentés jön csütörtökön: rengeteg magyar jövője múlik rajta
Csütörtökön, a délutáni órákban teszik közzé az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait, amelyeket először a felvi.hu oldalon lehet majd böngészni.
Csütörtökön, a délutáni órákban teszik közzé az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait, amelyeket először a felvi.hu oldalon lehet majd böngészni.
Maszk, fertőtlenítés, lázmérés.
A koronavírus-járvány miatt, a tavalyi tanévben bevezetett digitális tanrend mély nyomott hagyott a társadalomban. A HelloVidéknek nyilatkozó szülők és pedagógusok többnyire attól tartanak, hogy a 2020/2021-es tanévet is részben digitális oktatásban kell majd abszolválnia a gyerekeknek. A HelloVidék most az oktatásban dolgozó pedagógusokat, és hivatalos szerveket kérdezett arról, hogyan készülnek ebben a nehéz helyzetben a tanévkezdésre.
Az akkreditált labor 2017 óta minden évben ellenőrzi a tanszereket az iskolakezdés előtt.
Nagy segítség lehet.
Látrányban lakást is ajánlottak a pozíció mellé.
Nagy változás jön...
Még semmi sincs eldöntve.
Nemsoká becsöngetnek.
Magyarországon a 2020/2021-es tanév kezdete előtt két héttel 1 167 tanárt keresnek. A legtöbbet Pest és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, illetve Budapesten. Igen ám, de lakosságarányosan ennél már jóval árnyaltabb az országos megyei lista. A számok mögé nézve azt látni, hogy az első és utolsó megyét összevetve nem kevesebb mint 6-szoros a tanárhiány-különbség.
Floridában mindössze ennyibe kerülnek a taanszerek.
Nincs parkolóhely, kígyózó sorok a pénztáraknál.
Nem mindenkinek lesz könnyű visszatérni nnyi idő után a tanterembe.
Sokan úgy gondolják, tesicuccot, őszi cipőt venni most felesleges.
Kijött a tanévkezdésről szóló kormányrendelet, amelyben az Emmi korábbi közlésének megfelelően nem szerepel a távoktatás.
Itt van a tanév rendje.
A szakszervezet szerint már most elkéstek.
A vásárlók is a digitális tanrend ellen fogadnak.
Nyakunkon a 2020/2021-es tanév, ám azt még egyáltalán nem lehet tudni, milyen forgatókönyv mentén indul el az oktatás Magyarországon. Ugyanez más országokban is igen véleményes kérdés, ami rendesen meg is osztja olykor a szakmát, illetve a kormányt. Van ahol, a tanárok egy 200 pontból álló, "teljesíthetetlen" biztonsági követelményrendszerrel akarják blokkolni a diákok visszatérését az iskolapadba, megint máshol egyelőre csak az alsós diákok járnának be fixen az iskolákba.
A felsőbb osztályosok, illetve a középiskolások felváltva járnak majd iskolába, és tanulnak otthon a virtuális oktatás lehetőségeit kihasználva.
Nincs még egységes frogatókönyv a tanévkezdére: a szakemberek szerint nem kellene teljesen digitális oktatásra átállni, valamilyen hibrid megoldásra van szükség. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint az alsósokat például addig kellene iskolába járatni, ameddig csak lehet. Emellett szerinte nem lenne szerencsés központi szabályozást hozni, ahol rosszabbodik a vírushelyzet, ott lokálisan kell beavatkozni.
Még egy napig, vasárnap éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre.
António Guterres ENSZ-főtitkár kedden figyelmeztetett, hogy nemzedéki katasztrófa alakulhat ki a koronavírus-járvány miatti iskolabezárásokból.
A tervek szerint hagyományos formában indul a 2020/2021-es tanév, ám mindenre fel kell készülni, hiszen könnyen belobbanhat a járvány. Az első hullám alatt szerzett tapasztalatok azonban sokat segíthetnek, nem csak a tanároknak és a diákoknak, de a szülőknek is.