A szolgáltatás új funkcióval bővült: most már a felkerekítés funkcióval kártyás fizetéskor automatikusan is takarékoskodhatnak a vásárlók.
Egymillióra egy év után 33 540 forintot fizetnek a bankok, ennyit kapunk legalábbis kézhez miután minden adót kifizettünk. Persze még a tranzakciós illetéket ki kell fizetni, ha el is akarjuk költeni a pénzünket. Azért a semminél még a 4 százalékos kamat is jobb, a bankok legjobb ajánlatait szedtük össze.
Másfél éve még közel kétszer ennyi kamatot kaphattunk a betétek után, de a sorozatos jegybanki kamatcsökkentés nyomán az akciós 7-8 százalékos kamatok teljesen eltűntek. A legjobb ajánlat is 4,3 százalék egymillió forintra. Augusztus egytől nem csak a 16 százalékos kamatadót, de a 6 százalékos EHO-t is be kell fizetni. Ha például egymilliót beteszünk a bankba, akkor összesen 9,5 ezer forint megy az államkasszába, 33 540 forint marad nekünk. Persze, ha ezt elköltjük a tőkével együtt, akkor még legalább 3 100 forintot bukunk.

A BankRáció.hu oldalán érdemes még tovább kutakodni és személyre szabottan kiszámolni, mekkora kamatra számíthatunk a nyár végén. Mi a rövidtávú feltételekhez kötött betétekre voltunk még kíváncsiak, hiszen sokan csak keveset tudnak lekötni azt is csak egy-két hónapra. Ők épp, hogy annyit szednek össze ennyi idő alatt, hogy a kamatokat ki tudják fizetni.
JÓL JÖNNE 3,1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 107 405 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 66 220 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 67 312 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Összehasonlításképp: 200 ezer forintra legalább 600 forint illetéket kell fizetni, de ha készpénzként szeretnénk ugyanezt az összeget megkapni, akkor ennek dupláját kell fizetni az államnak. Talán csak a kártyás vásárlással úszhatjuk meg ezt a költséget.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


