A brit lakosság tizede gondolja úgy, hogy jobban teszi, ha inkább itthon tartja a megtakarított pénzét, mintsem befizetné azt egy bankszámlára. Itthon is ez a helyzet?
A Newcastle Lakásépítési Szövetkezet (Newcastle Building Society) most nyilvánosságra hozott tanulmányából kiderült, hogy idén már 11 százalék azoknak az aránya, akik nem teszik be bankba a pénzüket, a tavalyi 4 százalékkal szemben.
A megkérdezettek harmada (34 százalék) van azon a véleményen, hogy a pénzük a legjobb helyen egy lakásépítési szövetkezetben van, és mindössze 23 százalék állította, hogy még mindig a bankot tartja a legalkalmasabbnak a megtakarításai számára.
Szakértők szerint sajnos sokan vannak azon az eltúlzott véleményen, hogy a szövetkezetek és bankok mára túl kockázatossá váltak, ami lássuk be nem meglepő, ha a híreket olvasva minden második cikk arról szól, hogy melyik banknak mekkora vesztesége volt az Egyesült Államokban kialakult jelzálogpiaci válság miatt.
Itthon sem sokkal jobb a helyzet, nemhogy a legelőnyösebb pénzügyi konstrukciót nem leljük, de még a magán-befektetési hajlandóságunk is kirívóan alacsony.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A megtakarításaik kamatoztatására egyik befektetési formát sem választó magyarok aránya - a kelet-európai átlagot is felülmúlva - 75 százalék. A legnépszerűbb konstrukció hazánkban a döntésképes befektetők körében még mindig a bankbetét (11%) és az életbiztosítás (10%), a Nyugat-Európában már jól bevált nyugdíjalapokba a magyar befektetők mindössze 5%-a invesztál. Hiányos pénzügyi ismereteinkre már a jegybank is felfigyelt.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A vállalkozásunk sikere rengeteg dolgon múlhat, nem elég az ötlet, bizony kemény munkát kell fektetni a sikerbe.
Tíz év után ismét megjelenhet Lakatos István Év Gyerekkönyve-díjas meseregénye, a Dobozváros!
-
Több mint 30 ezer tonna élelmiszert mentettek meg a kidobástól
Öt év alatt az élelmiszer-felesleg közel felét hasznosította a Tesco.
-
Fellendült a tőkebevonás a cégeknél
Túlélés, beruházás, felvásárlás – a Hiventures tőkével támogatja.
- Novák Katalin: az Úr segíthet az ukrán-orosz béke megteremtésében
- Ez lesz a Városligetben augusztus 20-án
- Most éri meg a közmunkából a versenyszférába bejutni
- Veszélyben az olasz rizottó is az ökológiai katasztrófa miatt
- 69 éves korunkig dolgozni fogunk - ezek a magyar várakozások
- Szakértők bírálják a német pénzügyminiszter adócsökkentési tervét
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


