Karácsonyi vásárra keresnek eladókat: 1 milliós fizetés, végzettség sem kell

2018. szeptember 15. 13:01

Ugyan karácsony még messze van, de a magyar kereskedők már most nagy erőkkel keresik a karácsonyi vásárba az eladókat. Több állásajánlatot is találtunk, belföldön és külföldön egyaránt. Van, aki havonta bruttó 450 ezer forintot fizet, máshol másfél hónap alatt több mint 1 milliót lehet keresni.

Noha karácsony még messze van, a kereskedők már nagy erőkkel készülnek a november végétől január elejéig nyitva tartó karácsonyi vásárokra. Az interneten böngészve több álláshirdetést is találtunk.

Az egyik cég csokoládéba mártott gyümölcsöket árul évek óta az egyik londoni karácsonyi vásáron. November 20-tól január 6-ig keresnek munkaerőt, aki heti hat napon dolgozna, reggel 9-től este 10-ig.

6 fontos órabért fizetünk

 - mondta a munkaadó, amikor potenciális munkavállalóként felhívtuk. Vagyis nagyjából 2200 forintos órabérrel számolhat a leendő munkavállaló. Azt is elárulta, a cég fizeti a kiutazás költségét és a szállást is. Azt mondta, két szobás, konyhás, fürdőszobás apartmanban helyezik el a dolgozókat, és biztosítanak bérletet is, mivel a szállás nem a vásár közvetlen közelében van.

Összesen 42 napot kell dolgozni, ez alatt pedig 1 millió 200 ezer forintot lehet keresni.

"Van, aki napi fizetést kér, másnak hetente adjuk oda a bért, ez egyéni megállapodás kérdése" - mondta a munkaadó, hozzátéve, hat éve járnak ki a vásárra, és idén Londonban több vásáron is kint lesznek bódéikkal.

A Jófogáson talált hirdetésben is az Egyesült Királyságba keresnek embereket, konkrétan Belfastba, Exeterbe és Salisburybe. Itt viszont már október közepén munkába kell állni, és december végéig kell árusítani lakberendezési cikkeket. A munkaidőt napi 8-10 órában határozták meg, és

havonta bruttó 1200 fontot, vagyis közel bruttó 440 ezer forintot fizetnek.

Itt is biztosítanak szállást és a kiutazás költségeit is állják. Mind a két hirdetésben kiemelték, hogy a biztos angol nyelvtudás elengedhetetlen, valamint kiemelték a fizikai erőnlétet, kedvességet és megbízhatóságot.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Magyarországon fele ennyit fizetnek

Magyar hirdetést is találtunk, november 12-től december 29-ig keres embert a Vörösmarty téri Karácsonyi Vásárba egy keramikus művész.

Fűtött faházban napi 8-10 órán át kell kedvesnek, mosolygósnak, figyelmesnek, kommunikatívnak lenned, és angolul folyékonyan beszélned. Mint fent említettem, a faház fűtött ugyan, de nyitott. Tehát a hidegre fel kell készülnöd

- írja hirdetésében.

A fizetés napi 13 ezer forint + jutalék.

Ha heti 5 munkanappal számolunk, akkor 35 nap munkáról lenne szó, ez alatt az idő alatt 455 ezer forintot lehet keresni.

Vagyis míg Londonban naponta 28 600 forintot kapnak a munkavállalók napi 13 óra munkáért, addig itthon napi 8-10 óra munkáért ennek kevesebb mint felét, 13 ezer forintot lehet keresni. Óriási tehát a különbség, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a londoni állás esetén nem kell szállásra, sem tömegközlekedésre költenie a munkavállalónak.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 26. péntek
Karácsony, István
52. hét
December 26.
Karácsony 2. napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?