Több gyerek születhet 2012-ben: kiket segít az adóváltozás?

Pénzcentrum
2010. november 8. 08:32

A jól kereső, kétgyerekes párokat ösztönözheti leginkább a gyerekek után járó adókedvezmény a harmadik utód vállalására - írja a Népszabadság.

A lapnak nyilatkozó szakértők szerint a változtatások segítséget jelenthetnek az úgynevezett Ratkó-unokák (az 1974 és 1978 között született, utolsó nagy létszámú generáció) számára, hogy rászánják magukat a második vagy harmadik gyerek vállalására. Ez azt jelentheti, hogy már 2012-re emelkedhet a születések száma.

Ezzel együtt a szegények gyermekvállalása viszont csökkenhet, és várhatóan az alsó középosztály termékenysége sem fog nőni. További probléma az új szabályokkal, hogy nem segítenek a pályakezdő, alacsony jövedelmű párokon, nem ösztönzik őket arra, hogy még a húszas éveikben merjék vállalni első gyereküket.

 

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.08.18 07:36
A férfiakat érintő daganatfajták közül a prosztatarák a második leggyakoribb, csak a tüdőrák előzi m...
laskainelli  |  2026.08.16 17:01
Amikor valaki folyamatosan azt kapja a társától, hogy nem elég jó, amit csinál, ő maga sem elég érté...
legacykft  |  2026.08.14 14:05
Amikor egy hete a Spiráldinamikáról írtam, azzal fejeztem be a cikket, hogy számomra ez a modell nem...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 20. csütörtök
István
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?