Prague, Czech republic - June 18, 2016: Sberbank corporation logo on the building of Czech headquarters on June 18, 2016 in Prague, Czech republic.

Mi lesz a sberbankosokkal? Ez a pénzintézet veheti át az ügyfelek hitelei

2022. május 17. 09:04

Célegyenesbe fordult a Sberbank-ügy, sajtóhírek szerint a Magyar Bankholding veheti át a csődbe jutó vállalat hitelállományát, és az OBA-tagok is visszakaphatnak valamennyit a rendkívüli befizetéseikből – számolt be a Világgazdaság.

Napokon belül kiderülhet, hogy melyik pénzintézet veszi át a még március elején végelszámolás alá került Sberbank 358,4 milliárd forintos hitelállományát. Az viszont továbbra is kérdéses, hogy mi lesz az osztrák anyabanknál ragadt nagy összegű betéttel, ami hiánya csődbe juttatta a Sberbank Europe után a magyarországi Sberbankot is.

A hitelezők május 3-ig jelenthették be a 100 ezer eurós limit feletti követeléseiket, de ennek elmulasztása sem jár jogvesztéssel. Az OBA a károsultaknak kifizetett 147 milliárd forint finanszírozására ötéves futamidejű kötvény forgalomba hozatala mellett döntött75 milliárd forintértékben, amin felül a tagintézetek számára egyszeri, rendkívüli kötelezettséget írt elő, amivel további 73,5 milliárd forinthoz jutott.

Az OBA hivatalos honlapján feltünteti, hogy térülés esetén elsősorban az OBA kötvénytartozásra kell fordítani a pénzt, ami után a hitelintézeteket terhelő rendkívüli fizetési kötelezettség mérséklése és visszafizetése következik. Tehát a Bécsből érkező betéttel a bankok is jól járhatnak és nem csak a betétesek.

Az ügyfeleket már jóval korábban tájékoztatták arról, hogy – bár más számlaszámra – a hitel törlesztőrészleteit továbbra is fizetni kell, így a szakértők azt feltételezik, hogy a növekvő kamatok miatt lassuló piacon óriási harc lesz a Sberbank jó minőségű hitelállományáért.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 8. 17:57
Még december végén vettem belőle újra, nem is tudom, hányadik körre, és még mindig tartom. Leginkább...
MEDIA1  |  2026. május 8. 16:28
A Media1 visszautasítja a Central Médiacsoport állásfoglalásában megfogalmazott, lapunk szerkesztési...
Bankmonitor  |  2026. május 8. 12:42
Az ingatlanfedezet nélküli kölcsönök piaca sosem látott sebességgel pörög, 2026 tavaszára a folyósít...
Holdblog  |  2026. május 8. 09:17
A magyar választás nemcsak a politikában hozott meglepetéseket, hanem a fogadási piacokon is: a Poly...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 8. péntek
Mihály
19. hét
Május 8.
Fagylalt nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem