Elismerte a japán pénznyomda, hogy 39,500 darab 1,000 jenes bankjegyet hibásan nyomtattak, melynek köszönhetően számos automata nem fogadta el őket.
A többi címlettel együtt az ezer jenest is 2004-ben tervezték át és különböző biztonsági jelzésekkel látták el, hogy visszaszorítsák a hamisítást. A hiba szabad szemmel nem látható, a kifinomult érzékelőkkel rendelkező automaták azonban kiszúrják.
A központi bank álláspontja szerint a bankjegyek érvényesek, de aki akarja, beválthatja őket újakra.
Japán 2004-ben kezdett keményen harcolni a pénzhamisítás ellen, akkor hologramokat és vízjeleket helyeztek a bankókra. A váltás óta az automatáknál elkövetett csalások száma csaknem felére esett vissza.

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- A pénzügyminiszter szerint a jövedelmet és munkát terhelő adók alacsonyak maradnak, és új adókat sem vezetnek be - napinfó
- NATO-főtitkár: folytatódnak a tárgyalások a svéd NATO-csatlakozásról
- Roland Garros: leléptették a labdaszedőt eltaláló párost - videó
- A Fradi-csoda ezúttal elmaradt
- Elhunyt a Honvéd művészlegendája
- Rekordot döntött Novak Djokovic
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


