23 °C Budapest

Rákos betegeken nyerészkedtek a magyar orvosok: milliókat kaszáltak

Pénzcentrum
2011. június 9. 08:27

Magyar orvosok és gyógyszerészek halálos betegek gyógyszereivel üzleteltek: rákos betegek vényköteles gyógyszereit adták-vették - tudta meg a Blikk.

A lap információi szerint dr. Sz. Gábor az ország különböző kórházaiban dolgozó ismerőseivel abban állapodott meg, hogy időnként onkológiában használatos vényköteles gyógyszereket adnak át neki pénz ellenében.

Az orvos 12 ismerősétől jelentős mennyiségű, vényköteles citosztatikumot szerzett meg (ez a szer kifejezetten a gyorsan növekvő és sűrűn osztódó sejteket veszi célba, és pusztítja el). Ebből egy kezelésre elegendő, kisebb mennyiség akár több százezer forintot is érhet.

Segítői azokat a dobozokat juttatták el Sz. Gáborhoz, amit a betegek, vagy hozzátartozóik visszavittek a kórházakba. De a kórházi osztályokon lejárt szavatosságú, fel nem használt, vagy a gyógyszergyáraktól kipróbálásra küldött szerek is az orvosnál kötöttek ki. Volt olyan segítőtársai is, aki a beteg súlyához képest nagyobb tömegre rendelt az életmentő gyógyszerekből, s a felesleget adta át a doktornak.

Az orvosok már a vádlottak padján ülnek, de az elsőrendű vádlott műtétje miatt elhalasztották a tárgyalást.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 2. 10:42
A Media1-hez eljuttatott rendőrségi értesítés szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozást ren...
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 1. 17:09
Lett egy új cégem áprilisban, és rekord osztalékot kaptam.VáltozásokAutomatic Data Processing, Inc....
iO Charts  |  2026. május 1. 11:58
Mit tartalmaz a tőzsdéről jelentem rovat? A Dino Polska részvény árfolyama a 2024-es szintek alá ese...
Holdblog  |  2026. május 1. 11:16
A történelem válságai rendre átírták, ki és miért vásárol műalkotásokat, de egy mindig biztos volt:...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 2. szombat
Zsigmond
18. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom