21 °C Budapest

Terrortámadás esetén is egyre több biztosító fizet

2016. július 22. 09:02

Az egyre gyakoribbá váló terrortámadások miatt több biztosító is úgy döntött, térítési kötelezettséget vállal erre az esetre - írja a Világgazdaság.

Cseh Anett, a Netrisk üzlet- és termékfejlesztési vezetője azt mondta, szemben a külföldi gyakorlattal, a terrorcselekmény következményei alapvetően továbbra sem tartoznak a biztosítás hatálya alá a magyar piacon, de bizonyos szolgáltatások esetében egyre több biztosító tesz kivételt.

Tavaly még csak két cég vállalta a biztosítást, az idén már öt társaságnak volt olyan csomagja, amely nem zárta ki teljesen a terrorcselekményt a szerződéses feltételekben.

A vezető szerint a biztosítók a növekvő igény miatt döntöttek így, különösen a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság idején ugrott meg az ügyfelek érdeklődése, de általánosságban is elmondható, hogy egyre tudatosabbak a magyar utasok.

Általában a sürgősségi orvosi ellátást és a Magyarországra történő szállítást térítik meg a biztosítók bizonyos összeghatárig, amely társaságonként eltérő.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 29. 20:21
Átnézem időnként, melyik osztalékrészvényt - amiket nem tartásra, hanem kereskedésre vettem - mikor...
Bankmonitor  |  2026. május 29. 18:19
Az UniCredit Bank június elsejétől 3 százalékos kamat mellett kínálja az Otthon Start hitelt. Ez azt...
MEDIA1  |  2026. május 29. 16:55
25 millió forint adatvédelmi bírsággal sújtotta a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság...
iO Charts  |  2026. május 29. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Az AMD részvény az elmúlt öt évben közel ötszörösére nőtt, a cég...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 30. szombat
Janka, Zsanett
22. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?