Ennyi jut idén táboroztatásra: össze kell húznia a nadrágszíjat a családoknak

2020. június 11. 08:30

Többéves növekedési trendet tört meg a koronavírus-járvány a gyerektáborok piacán. Bár a táboroztatási tilalom feloldása óta foglalási lavina van, de időközben sok kis szervező bedobta a törölközőt.

Az előző évinél kevesebb helyszínen hirdették meg a csak nemrég engedélyezett napközis és ottalvós táborokat, egyelőre 60 százalékos aránnyal az előbbiek javára. Tavalyig fele-fele arányban jelentkeztek gyerekek napközis és ottalvós táborokba,
az idei arányeltolódásnak elsősorban az lehet az oka, hogy a bejárós táborok szervezését egy héttel előbb, már május közepén engedélyezték - mondta el Tóth Béla, a Táborfigyelő ügyvezetője, és hozzátette: az időbeli előny csak az egyik, de nem egyedüli ok.

Ugyanis a 11 hetes nyári szünet idejére a családok meghatározott, jellemzően gyerekenként maximum 80-100 ezer forintos büdzséből igyekeznek minél több tartalmas elfoglaltságot biztosítani - írja a Világgazdaság. A táborokra fordítható keretet a családok egy része kénytelen volt megnyirbálni a koronavírus-járvány gazdasági hatása, az ideiglenesen vagy tartósan csökkent jövedelem miatt.

A napközis táborok átlagára idén 37 ezer, az ottalvós táboroké 55 ezer forint, tavaly ugyanezek 35, illetve 50 ezer forintos átlagok voltak. A járvány miatti szervezési moratórium, a fertőzéstől való félelem és a gazdasági hatás együttes következménye lehet, hogy az idén kevesebben jelentkeztek táborokba:

tavaly 215 ezren, idén még csak 165 ezer regisztrációt jeleztek a szervezők.

Eszerint legalább ennyi gyerek vesz részt az idén legalább egyhetes táboroztatásban. Átlagosan nagyjából két hétre fizetik be tematikus programokra gyerekeiket a szülők. Noha a táborok ára a megnövekedett költségek és az egy csoportban fogadható kevesebb résztvevő miatt nőtt, az árolló csak azért nem nyílt tovább, mert megjelent a minimalista, azaz minimális költségigényű programokra épülő kategória.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 24. csütörtök
Kinga, Kincső
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?