5 °C Budapest
Trains on many sets of tracks at a railway station.

Súlyos fennakadás a MÁV-nál: fővonalon szakadt le a felsővezeték, rengeteg a késés

MTI
2021. augusztus 18. 07:23
Frissítve: 2021. augusztus 18. 07:35

Jelentős késések várhatók a győri vonalon, mert Biatorbágy és Herceghalom között leszakadt a felsővezeték - közölte a Mávinform szerda reggel.

A tájékoztatás szerint Biatorbágy és Herceghalom között nem közlekedhetnek a vonatok, mert egy tehervonat haladása közben mindkét vágány fölött leszakadt a felsővezeték. A Budapest-Győr közötti S10-es elővárosi, a Budapest-Hegyeshalom közötti nemzetközi, illetve a soproni és a szombathelyi InterCity távolsági vonatok jelentős késésére kell számítani.

A MÁV-START az utasok elszállításához pótlóbuszokat rendelt. A vonatok várhatóan Bicskéről és Biatorbágy állomásról fordulnak Budapest és Győr felé. A Déli pályaudvarról Oroszlányba és Bicskére induló vonatok nem közlekednek. Tatabánya és Oroszlány között betétjáratok szállítják majd az utasokat - közölte a Mávinform.

Frissítés

Egy vágányon újraindult a vonatforgalom Biatorbágy és Herceghalom között, ahol korábban leszakadt a felsővezeték; a Budapest-Győr vonalon még várhatók további késések. A tájékoztatás szerint azonban a késések fokozatosan csökkennek a délelőtti órákban a Budapest-Győr vonalon

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 21. vasárnap
Tamás
51. hét
December 21.
Advent (4.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?