Sokan "bombát" visznek a nyaralásukra azzal, hogy ellenőrizetlen, lejárt, tömítetlen gázpalackokat töltetnek újra - feketén - a nyaralás idejére. Mindezt annak ellenére, hogy országszerte megvan a lehetőség a palackok legális töltésére, és néhány ezer forintért új, bevizsgált palackokhoz lehet hozzájutni a bizonytalan állapotú régi helyett.
Pontos adat természetesen nincs, de több tízezren visznek a nyaralásukra "turista" PB-palackokat. Ezek kifejezetten népszerű, könnyen használható és szállítható gázpalackok az utazáshoz és a kempingezéshez, amelyekből már megjelentek az egyszer használatos, eldobható, és a többször újratölthető változatok is. Az egyszer felhasználható palackok nem éppen környezettudatosak, ezért a többször használhatók kedveltebbek az utazók körében. Ugyanakkor fontos figyelni arra, hogy a palackok élettartama véges - hívta fel a figyelmet Prímagáz Zrt. műszaki igazgatója. Kirilly Tamás elmondta, minden utazónak meg kell vizsgálnia, nem járt-e le a palack nyomáspróbája, mert a tömítése sérülhet.
Csak engedéllyel rendelkező helyen töltessük fel a kiürült palackokat, mivel csak az engedéllyel rendelkező telepeken vizsgálják meg a palack tömítettségét, és figyelnek arra, hogy lejárt nyomáspróbájú palackot ne töltsenek újra - hangsúlyozza a szakember. A lejárt gázpalackok esetében egyébként nem érdemes meghosszabbítani a palack élettartamát egy újabb nyomáspróba elvégeztetésével, mert többe kerül, mint az új ára. Már 2-3 ezer forintért lehetőség van a palack cseréjére, amit aztán hosszú évekig megint biztonsággal használhatunk. A hivatalos, engedélyezett utántöltésre az ország több pontján van lehetőség, melyekről erre a linkre kattintva tájékozódhatsz.
További veszélye a házilagos, vagy feketetöltésnek, hogy a hozzá nem értők gyakran túltöltik a palackokat. Ez azért veszélyes, mert a PB-gáz folyékony állapotban van a tartályban, ezért szüksége van tágulási térre. Ha túltöltik 85 százaléknál, akkor ez a tér nem áll rendelkezésre, s mivel a folyadékokat nem lehet összenyomni, ez az egyébként biztonságos, szélsőséges körülményeket is kibíró palackokat veszélyessé teszi.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Brit hátraarc különadóügyben - "Energiaprofit-járuléknak" keresztelte el London
- Tűz miatt a Liszt Ferenc-repülőtéren nem szállt fel egy utasszállító gép
- Pest megyében is megy a medve - fotó is készült
- Jócskán megszedték magukat a hamis érettségit kínáló jómadarak
- Giro d'Italia - Valter Attila negyedik hegyi befutón
- Halálos baleset történt a Székesfehérvár-Börgönd repülőtéren
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


