Másfél évtizedes rekordot döntött az új lakások kínálata, ami jelentősen visszafogja az új lakóingatlanok drágulását.
Mind ismerjük azokat a házi praktikákat, amelyek egyszerű és gyors sikert ígérnek a kertben, a ház körüli teendőkben vagy a főzésben, viszont amikor kipróbálja az ember, kudarc a vége. Érdemes minden ilyen fortélyt egészséges gyanakvással kezelni, ugyanis lehet, hogy az a tanács, amitől azt várnánk, megkönnyíti az életünket, hatástalan, vagy még baj is lehet belőle. Mutatjuk a 10 kedvenc házi praktikánkat, amik jó eséllyel nem működnek.
Vannak praktikák, amelyek hatásosak lehetnek a telfonserpenyő veszélytelen megtisztítására, a cigiszag kiűzésére a lakásból, vagy a megfelelő dinnye kiválasztására, és aláírjuk, az ecet szinte bármire jó. Vannak azonban olyan tippek, trükkök, fotélyok, amik csak bosszúságot okoznak, vagy teljesen hatástalanok, mégis csodamódszerként vannak beállítva. Összeszedtük azt a 10 házi praktikát, amivel nem érdemes próbálkozni, mert csalódás lehet a vége.
Kellemetlen szagokat elűző bűvös rozsdamentes acél
Ez egy olyan legenda, amelyre a teleshop reklámok, és a háziasszonyoknak szóló magazinok előszerettel erősítenek rá: a hagyma, fokhagyma kellemetlen szagától a kézen meg lehet szabadulni, ha rozsdamentes acél tárgyhoz dörzsöljük a kezünket. Mondván, hogy az acél megköti a kellemetlen szagokat okozó molekulát. Működik? Aligha. Inkább dörzsöljük át citromlével a kezünket, az majd elmulasztja a hagymabűzt.
Tojás szétválasztása műanyag flakonnal
Rengeteg videó bizonyította, milyen egyszerűen el lehet választani a tojásfehérjét a sárgájától úgy, hogy egy pet palackkal "kiszippantjuk" a sárgáját a fehérjéből. Igen, ha nem sérül meg a művelet közben a sárgája, és nem folyik szét. Esetleg, ha nem ügyesen emeljük ki a tálból, még vissza is toccsanhat a fehérjébe. Ez a módszer különösen nem ajánlott, ha piskótát készítünk például, ahol nem lehet egy csepp sárgája sem a fehérjében, különben nehéz lesz habot verni belőle.
Ehelyett mindenkinek javasoljuk a hagyományos módszert, hogy már akkor válasszuk külön a fehérjétől a sárgáját, mikor feltörjük a tojást, annak héjával. Ha pedig már elrontottuk és a sárgája még egyben benne csücsül a fehérjében, akkor halásszuk ki óvatosan merőkanállal, hogy biztos ne sérüljön.
Gyanútlan szamóca esete a szívószállal
Bárhogy hívjuk, szamócának vagy epernek, a praktika amellyel "könnyedén" ki lehet csumázni, hatalmas átverés. Azt tanácsolják ugyanis előszeretettel, hogy a gyümölcs aljába szúrjunk szívószálat, és alulról lökjük ki a csumáját, így nem lesz ragacsos a kezünk, nem kell jó részeket kivágni, és biztos nem marad benne a "kemény rész". Biztos.
Ennek a műveletnek a vége, ha nem épp a tökéletes állagú, és nagyságú eprekkel kísérletezünk, csak trancsírozás lehet. Aki epret akar csumázni, pokolra kell annak menni... egyszerűen meg kell dolgozni a hagyományos kézzel kipiszkálós, késsel kivágós módszerrel, nincs rövidebb út egy szívószálon keresztül.
Palacsinta csodák ketchupos flakonnal
Moss tisztára egy ketchupos - vagy majonézes, mustáros, tusfürdős, akármilyen - flakont, töltsd fel palacsintatésztával, és süss, alkoss, gyarapíts! Igazi palacsintakölteményeket varázsolhatsz, amelytől mosoly fakad a férjed, gyermeked arcán, ezzel a trükkel te leszel az apák császára, stb. Az apróbetűs rész az, hogy a megfelelő állagú palacsintatészta nélkül ennek csak csalódás, dühöngés, vagy akár válás is lehet a vége - hiszen egy rosszul elsült palacsintasütés minden embernek kihozza a legsötétebb oldalát.
Tökéletes unikornis mintás palacsinta ugyanúgy csak a YouTube-séfek filterektől csillógó álomvilágában létezik, ahogy a mikróban 2 perc alatt elkészíthető csodamuffin, vagy glutén-tojás-cukor és tejmentes piskóta sem, ami éppen olyan mint az eredeti. Hogyha ezt elfogadjuk, az életünk sokkal könnyebb, boldogabb lesz.
Mobil + WC-papír guriga = profi hangrendszer
Már a feltételezés is abszurd, hogy attól, hogy a telefonod hangzását felturbózhatod azzal, ha gurigákból meg műanyag poharakból összeeszkábálsz egy állványt neki. Nem csak hülyén néz ki, a hatása csapnivaló. Ha jó hagzást akarsz, akkor vegyél rendes hagszórót, a gurigák, poharak, egyebek pedig mehetnek a szelektívbe, ahová valók.
Így maradnak frissek a vázában a virágok?
Gyakori tanács, hogy a vázába helyezett vágott virág tovább friss marad, ha érmét dobsz a vízbe, merthogy az érmék megkötik a baktériumokat, amiktől a csokor elrohadna. Ez a tévedés onnan jön, hogy az érmék tartalmaznek rezet, amely köztudottan a baktériumok ellensége. A valóság az, hogy a 65%-nál magasabb réztartalommal bíró ötvözetek képesek deaktiválni bizonyos baktériumokat. Nade van a mai forintérmékben ennyi réz?
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 990 380 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 139 249 forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál szintén 6,54% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál 6,89%, az OTP Banknál pedig 7,84%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az MNB adatai szerint az 5 és 20 forintos réz (75%)-nikkel (4%)-cink (21%) ötvözet, a 10-es és az 50-es réz (75%)-nikkel (25%) ötvözet, a 100-as színesfém ötvözet (a körgyűrű réz (65%), nikkel (15%) és cink (20%) ötvözete; belső része - magja - réz (75%), nikkel (4%) és cink (21%) ötvözete), a 200 forintos körgyűrűje pedig aranysárga színű réz (75%)- nikkel (4%)-cink (21%) ötvözet, belső része (magja) réz (75%)-nikkel (25%) ötvözet (bimetál). Hol a hiba akkor?
A bökkenő, hogy a szilárd réz anyagok atmoszferikus körülmények között képesek antimikrobiális hatásukat, például egy rézkilincs, ami a szabad levegőn van. Ezért is van, hogy a rézcsöveknek van ívóvíztisztító hatásuk, de a baktériumokat nem pusztítják el maradéktalanul. Ha jót akarsz inkább cukrot vagy vodkát öntesz a vízbe.
Rakj keresztbe egy fakanalat és akkor nem fut ki a...
... de igen, kifut. Ezzel a praktikával megint az a baj, hogy univerzálisnak gondolják sokan, pedig ha csurig van az edény, akkor csinálhatsz akármit, nem fog működni. Hogyha tejjel, tejszínnel főzöl, az kifut, ha nem figyelsz, ha van fakanál, ha nincs. Viszont pélsául rántásos levesek vagy a rizs habját, ha nincs teljesen tele az edény, meg tudja állítani ez a praktika.
(Ne) tartsd az elemeket a hűtőben
Te is hallottad már, hogy az elemek tovább maradnak feltöltve, ha a hűtőben tartod őket? Valójában a hideg még tönkre is teheti azokat. Ennyi erővel az autó akkumulátor sem merülne le olyan gyorsan télen, pedig tudjuk, hogy lemerül. Tartsd az elemeket szobahőmérsékleten, és olyasmit tárolj a hűtőben, aminek tényleg ott a helye.
A só kihozza a vörösbor foltot a ruhából
Nem hozza ki, de nem is ez a legnagyobb baj. Vannak olyan kényes ruhaanyagok, amelyet sóval, és egy kis dörzsöléssel olyan prímán tönre lehet tenni, amelyre semmilyen borfolt nem lenne képes. Manapság már egész jó folttisztítókat kapni így a 21. században, ezért érdemes a speciálisan erre kifejlesztett megbízható szereket bevetni, ha fontos számunkra a ruhadarab.
Ha valaki mindenképp házi praktikával próbálkozna, akkor a még nedves borfoltra a macskaalmot, a már beszáradtra a borotvahabot ajánljuk, de a siker itt sem minden esetben garantált.
Ha a krumplit alma mellett tárolod...
... akkor várhatod, hogy ettől majd nem fog kicsírázni, mert egyáltalán nem hatja meg a krumplit az almák jelenléte, és ugyanúgy szemérmetlenül kicsíráznak. A krumplit legjobb hűvös, sötét helyen tárolni, ha az elkerülhetetlen természetes folyamatot szeretnéd elodázni valamivel. A hűvös helyet egyébként az almák is szeretik, burgonya ide, krumpli oda.
Itt a csalók feketelistája, akik trükköznek a tűzifával 2024-ben: ne dőlj be az ilyen hirdetéseknek!
Senki ne rendeljen tűzifát a 06-30/681-1933-as telefonszámon, valamint ne utaljon a 12100011-17935454 számlaszámra!
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.