Megjelent a rendelet: április 19-én nyitnak az iskolák, ekkortól élnek az új boltszabályok
Április nyolcadikáig biztosan maradnak a mostani intézkedések.
Április nyolcadikáig biztosan maradnak a mostani intézkedések.
Kitolódhat egy kicsit.
Ez a véleményük a kormány nyitási tervéről.
És még a májusi kompetenciamérést is meg kell szervezni.
Idén több mint 10 ezerrel jelentkeztek többen alap- vagy mesterképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre, mint tavaly. A 101 844 jelentkezés több mint 11 százalékos emelkedést jelent az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest.
Így tanultak a magyar munkavállalók idegen nyelvet a pandémia idején.
Még igényelhetik az ingyenes internetet a szolgáltatójuknál a távoktatásban részt vevő általános iskolások és pedagógusaik.
A szabály csak a közalkalmazottakra vonatkozik. Nem véletlen, hogy a nem állami iskolákban az elmúlt években is emelkedett a nyugdíjas pedagógusok aránya, jelenleg 3-4 százalék körül van. Szakmai szervezetek már 2016-ban azt kérték az erőforrás-minisztériumtól, hogy szüntessék meg a nyugdíjasok teljes munkaidős foglalkoztatásának tilalmát, mert az még súlyosabbá teszi a tanárhiányt.
A diákok, hallgatók, az iskolák és a felsőoktatási intézmények munkatársai védelme érdekében csökkentik az érintkezéssel járó ügyintézési terhet.
Fogós kérdés!
Van olyan tiszamenti általános iskola, ahol a 35 fős tanári karból 33-an igazoltan elkapták a koronavírust.
A következő tanévtől indulhat az új korszak.
Döntéshozói szinten sincs egyetértés.
A szakszervezet megint tesztelné a tanárokat.
Mutatjuk, ki a legnépszerűbb karakterek idén.
Paradox helyzetben a magyar oktatás: az általános-és középiskolákban a hangsúly jelenleg leginkább az információátadáson van, míg a készségek, képességek fejlesztése szinte sehol sincs terítéken. A munkaerőpiaci tapasztalatok viszont azt támasztják alá, hogy épp, hogy fordítva kellene összeállítani a tanmenetet.
Szép eredmény.
Van, ahol a Zoomon tartják a szóbeli felvételit, más gimnáziumok a járványhelyzet miatt idén nem szerveznek beszélgetést, inkább portfóliót kérnek a jelentkezőktől. Annyi biztos, minden intézményben komoly kihívást jelent a COVID-biztos felvételi megszervezése. Még a 2020-as gyakorlathoz sem lehet visszanyúlni, hiszen a középiskolák tavaly még megúszták a különleges szervezést - épp aznnap értek a véget a szóbeli felvételik, amikor a járvány miatt elrendelték az iskolák bezárását.
A hivatal honlapján nyilvánosságra hozták a központi írásbeli felvételi vizsgadolgozatok eredményeinek átlagait és eloszlását.
Ingyenesen három, összesen hat képzésre lehet jelentkezni.
El ne feledd!
A fenyegetések mintegy 98% nem vírus volt, hanem riskware és adware.
Több cég nem vagy csak részben tudja vállalni a szakmát tanuló diákok gyakorlati képzését, a szakképző iskoláknak maguknak kell ezt megoldaniuk.
Január 23-án, szombaton tartották a központi felvételiket, az első pótló időpont pedig tegnap 14 órától volt. De már a középiskolai jelentkezési lapok leadásáig sincs sok idő hátra: ennek február 19. a határideje. Mutatjuk a top 10 iskolát.