Szigorúbb büntetés várna a veszélyes gyorshajtókra, akár a kocsit is elvehetik, ha valaki rendszeresen, extrém módon túllépi a sebességhatárt.
Az iskolaőrség 2020. szeptember elsejei bevezetése óta összesen 618 esetben intézkedtek az iskolaőrök. Ezek közül 152 alkalommal büntetőeljárás, 77 esetben pedig szabálysértési eljárás indult - írta meg a Népszava.
Február 24-én Budapesten rendezték meg a II. Iskolaőri konferenciát, amelyen a vármegyék iskolaőrei és a koordinációt végző szakemberek vettek részt. A rendezvény egyik központi témája az eddigi tapasztalatok összegzése volt - tette közzé az Országos Rendőr-főkapitányságtól (ORFK). Kiderült az is, hogy jelenleg 571 iskolában összesen 608 iskolaőr teljesít szolgálatot. Emlékeztettek arra, hogy tavaly szeptember 1-jétől nemcsak állami, hanem más szervezetek fenntartása alatt álló intézmények is csatlakoztak a programhoz.
Az ORFK szerint a köznevelési és szakképzési intézmények fenntartói arról számoltak be, hogy az iskolaőrökkel érintett intézményekben az iskolaőrök jelenléte nagymértékben csökkentette a magatartási problémákat, visszaszorította a konfliktusokat, valamint hozzájárult a szülői közösséggel való kommunikáció kialakításához.
Ezzel szemben az iskolaőri programot már indulásakor számos kritika érte, különösen azért, mert az őrök bár fegyvert nem, kényszerítő eszközöket (például bilincset, rendőrbotot, gázsprayt) viselhetnek. Az ORFK tájékoztatása szerint testi kényszert 61, bilincset négy, rendőrbotot és vegyi eszközt pedig egy-egy esetben alkalmaztak az iskolaőri szervezet fennállása óta. Több civil szakmai szervezet képviselői viszont továbbra is kitartanak azon álláspontjuk mellett, hogy az iskolai agressziót, – ami nemcsak fizikai, hanem a legtöbbször verbális erőszakban nyilvánul meg –, nem lehet rendészeti eszközökkel érdemben visszaszorítani.
2020 szeptemberétől egyébként négy alkalommal merült fel, hogy az iskolaőr intézkedése során hatáskörét túllépte, ezek mindegyikében büntetőeljárás indult. Az iskolaőrök közül háromnak a munkaviszonya megszűnt, egy esetben pedig a jogerős döntésig felfüggesztették munkaköréből.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Mennyire ismered a lakás-előtakarékossági lehetőségeket?
Mire fordítanád szívesen a lakás-előtakarékossági szerződésed?
-
A digitalizáció és az együttműködés lehet a KKV-k túlélésének egyik kulcsa 2025-ben
A Billingo kollaborációs programmal hívja fel a figyelmet a vállalkozói összefogás előnyeire.
-
Mire használnád a lakástakarék-megtakarításodat?
Milyen szempontok fontosak egy megtakarítás kiválasztásánál?
-
Karácsonyi bevásárlás? Nézzük, milyen akciók lesznek a Lidlben
Az áruházlánc akciós kínálata az ünnepi menüre fókuszál.
-
Így védheted ki a legdurvább pénzügyi átveréseket: az OTP Bank szakértője válaszol
Bényi Mónikát, a Csaláskezelési osztály vezetőjét kérdeztük.
-
Felújítanál vagy vásárolnál a lakástakarékodból?
Mire költenéd a lakásszámládat?
-
Végre fellélegezhetnek a kisvállalkozók? Ez vár rájuk 2025-ben
Az OTP Bank elemzői mérsékelt javulást várnak.
-
Netes vásárlásokhoz is tökéletes választás a Mastercard Gold betéti kártya (x)
Akár online vennénk koncertjegyet karácsonyi meglepetésként, akár egy hagyományos boltban szereznénk be az ajándékokat, a Mastercard Gold betéti kártya mindkét esetben kéznél van.
-
Az ASUS újdonsága tökéletes üzleti partnered lesz (x)
A munkaerőpiac digitalizációjának gyors ütemében a mesterséges intelligencia megjelenése új korszakot nyitott.