Hazai nagyvállalatokhoz intéztünk körkérdést annak kapcsán: a cégek vezetői pozícióit milyen arányban töltik be nők.
Súlyos leépítés kezdődhet a vidéki gyárban: hamarosan Magyarországra is begyűrűzhet a krízis
A Mercedes beszállítójaként ismert Brose autóalkatrész-gyártó vállalat jelentős létszámcsökkentést jelentett be csütörtökön - tudósított a VG. A drasztikus lépés hátterében a vállalat csökkenő bevételei és növekvő veszteségei állnak. Bár a leépítések első körben a német üzemeket érintik, nem kizárt, hogy a jövőben a kecskeméti gyár dolgozói is veszélybe kerülhetnek.
A vállalat pénzügyi helyzete aggasztó képet mutat. A 2024-es pénzügyi évben a Brose 7,7 milliárd eurós forgalmat ért el, ami 7 százalékkal marad el a tervezettől és 3 százalékkal az előző évi eredménytől. A cég közleménye szerint "2024-ben mintegy 53 millió eurós veszteséggel számolunk". A jövőre vonatkozó kilátások sem biztatóak, hiszen 2027-ig csak minimális forgalomnövekedést prognosztizálnak.
A Brose, mint családi vállalkozás, korlátozott hozzáféréssel rendelkezik a tőkepiacokhoz, ezért fejlesztéseit saját forrásból kénytelen finanszírozni. Ennek érdekében a cégcsoport 2027 végéig legalább 3 százalékos üzemi eredmény elérését tűzte ki célul - írták.
A vállalat vezetése úgy döntött, hogy 2027-ig világszerte mintegy 20 százalékkal csökkenti a közvetett személyi költségeket. Az első fázisban, 2025 végéig a németországi telephelyeken körülbelül 700, ebből a frankfurti egységekben mintegy 520 munkahely szűnik meg. Stefan Krug vezérigazgató így nyilatkozott a helyzetről: "Ezek a kiigazítások fájdalmasak, de szükségesek a megmaradó alkalmazottak munkahelyeinek biztosítása érdekében."
A leépítések mellett a Brose átfogó szervezeti átalakítást is tervez. Ennek célja a feladatok hatékonyabb összehangolása, a vezetői szintek csökkentése és a szervezeti struktúra egyszerűsítése.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A hírek szerint a Mercedes-Benz is hasonló kihívásokkal néz szembe. Bár a vállalat cáfolta a 20 ezer fős leépítésről szóló pletykákat, a munkavállalók körében továbbra is nagy a bizonytalanság. Az autóipar jelenlegi helyzete azt mutatja, hogy a szektor szereplői komoly kihívásokkal néznek szembe, és drasztikus lépésekre kényszerülnek a fennmaradás érdekében - írja a lap.
Fizikai melósként sem álom a 600-900 ezres nettó Magyarországon: ezek a csúcsbért fizető munkahelyek
2025 harmadik negyedévében a fizikai foglalkozásban dolgozók nettó átlagkeresete országosan 332 376 forint volt.
-
75 kupon, akár 50% kedvezmény - így spórolhatsz a tavaszi bevásárláson a SPAR-ral (x)
Új akcióval köszönti a tavaszt a SPAR országszerte.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







