Fantasztikus év: fű alatt brutál leépítések mennek Magyarországon, már tízezreket tettek utcára
A kereskedelem, mezőgazdaság és építőipar több tízezer fős leépítéseivel szemben az ipari és szolgáltató ágazatokban jelentős bővülés történt.
A kereskedelem, mezőgazdaság és építőipar több tízezer fős leépítéseivel szemben az ipari és szolgáltató ágazatokban jelentős bővülés történt.
Befejeződtek Paks II. talajszilárdítási munkáltai, ezért több száz embert elbocsátottak az építkezéstől.
Bár a leépítések első körben a német üzemeket érintik, nem kizárt, hogy a jövőben a kecskeméti gyár dolgozói is veszélybe kerülhetnek.
Már zajlanak a leépítések a magyarországi gyárakban, csak nem látványosan - mondta László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke.
Több tízezer munkahely szűnhet meg az autógyáraknak alkatrészeket gyártó vállalkozásoknál. Az autóipar válsága nem műlik, és a baj egyre nagyobb.
Egy év alatt 800 munkahelyet szüntettek meg, ami 20 százalékos leépítést jelent.
A Volkswagen nem látja elkerülhetőnek az elbocsátásokat és gyárbezárásokat a tervezett 4 milliárd eurós költségcsökkentés megvalósítása érdekében.
A General Motors közel 1 000 dolgozót bocsát el világszerte, hogy javítsa működési hatékonyságát.
Háromezer dolgozó van a gyárban, amit a cég három hónap múlva be akar zárni. Itt rakják össze az Audi legnagyobb villanyautóját.
A Boeing rendezi a ki nem fizetett béreket, de folytatja a létszámleépítést.
A Stellantis több mint 1,100 dolgozót bocsát el. Az intézkedés feszültségeket szít az autógyártó és a szakszervezet között, amely országos sztrájkkal fenyeget válaszul.
A múlt héten hivatalossá vált, hogy a Schaeffler sikeresen lezárta a Vitesco Technologies felvásárlását.
A szakszervezet decemberi sztrájkokkal fenyeget, ha nem sikerül megállapodni, és a dolgozók továbbra is ragaszkodnak a 7%-os béremeléshez.
A leépítések a kutatás-fejlesztés területet is érintenék, innen 4-6 ezer főt küldenének el a 13 ezres létszámból.
A Volkswagen lehetséges üzembezárásai több mint 15 000 dolgozót érinthetnek, miután a vállalat visszavonta történelmi munkabiztonsági ígéretét.
A Microsoft újabb létszámleépítést hajt végre játékipari részlegében, mintegy 650 alkalmazottat érintve világszerte.
Európa-szerte jelentős mértékű leépítésekre kényszerülnek még a legnagyobb vállalatok is: egyes munkáltatók akár több ezer alkalmazottnak is képesek búcsút inteni.
Hogy pontosan hány településen zárt be a hivatal, azt a Magyar Posta továbbra sem árulja el.
Az Unilever 2025 végéig az európai irodai álláshelyek egyharmadát leépíti.
Az amerikai FedEx, a világ egyik vezető logisztikai vállalata 1 700-2 000 alkalmazottjától válik meg Európában a következő 18 hónapban.