Tulajdonosváltás után új stratégiai irányt kap a Vapiano magyarországi hálózata: a márka mögé a Libri-csoport egykori alapítói, Balogh Ákos és Kovács Péter léptek be befektetőként.
Hatalmas a munkaerőhiány a hazai kertészeti ágazatban, ami akkora gondot okoz majdnem, mint az időjárási káresemények. Azonban a szakértők szerint ez nem fog javulni a következő évtizedekben sem.
Óriási munkaerőhiánnyal küzdenek a kertészetek, gyümölcsösök, ültetvények. A probléma olyan szinten elhatalmasodott idénre, hogy a cégek már szinte bármit megadnának, csak találjanak embert a munkára.
Odáig jutottunk, hogy már azt sem nagyon zavarjuk el, aki nem végzi rendesen a munkáját, még megfedni sem nagyon merjük, nehogy odébb álljon – panaszolta el az Agrárszektornak a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanácsa.
A szervezet hozzátette, hogy az északkeleti országrészben jellemzően 10-12 ezer forint körül alakulnak az órabérek. Ez havi 22 munkanappal számolva 220-250 ezer forint nettó keresetet jelent. Azonban az ország középső és nyugati részén napi 12-15 ezer forint alatt már senki sem áll be dolgozni, de olyan híreket is hallani, hogy a napi bérek mára már jócskán meghaladják a 15 ezer forintot.
-
AI vagy Excel? Most megmutatjuk, hol tart a céged a digitális versenyben
Töltsd ki a kérdőívet – csak 5 perc!
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten (x)
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten: Akár 8–10 év is eltelhet a diagnózisig – Budapesten keresik a megoldásokat az endometriózis kihívásaira.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







