Az informatikusi szakma továbbra is a legjobban fizetettek közé tartozik Magyarországon.
Budapesttel párhuzamosan az agglomerációban is folyamatosan emelkednek az ingatlanárak, érdemes azonban körültekintően körbenézni, mert jelentős különbségek mutatkoznak. A legdrágább szektorban az átlagos négyzetméterár már a 400 ezer forintot súrolja, ezzel szemben a legolcsóbb településeken még csak 250 ezer forint környékén mozog az ár négyzetméterenként a Duna House elemzése szerint.
A korábbi évekhez hasonlóan az északnyugati szektor bizonyul a legdrágábbnak, amelyet a nyugati agglomerációs körzet követ, minimális különbséggel. A skála másik végére a keleti szektor szorult, ahol a legalacsonyabb négyzetméteráron elérhető Isaszeg is található. A főváros környéki települések közül Budaörs bizonyult a legdrágábbnak, ahol már csaknem 500 ezer forintot kell fizetni az ingatlanok négyzetméteréért.
A legnagyobb drágulást a nyugati szektorban mérte a Duna House, ahol 2018 elejéhez viszonyítva több mint 30 százalékkal nőttek az árak. Hasonló mértékű volt az emelkedés az északi szektorban is, de 20 százaléknál többet nőtt az átlagos négyzetméterár a déli és a délkeleti körzetben. A keleti szektor elmaradt az átlagtól, egy év leforgása alatt csupán minimális volt az áremelkedés, így továbbra is potenciális környék azok számára, akik olcsón szeretnének a főváros közelében ingatlant vásárolni.
- nyilatkozta Benedikt Károly, elemzési vezető, a Duna House maglódi irodájának megnyitása kapcsán.
Az elemzés 2018 és 2019 májusa között megvalósult ingatlantranzakciók alapján készült. Az agglomerációban vizsgált települések listája:
- Északnyugati szektor: Budakalász, Dunabogdány, Leányfalu, Nagykovácsi, Pilisborosjenő, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisvörösvár, Pilisszántó, Pilisszentkereszt, Pócsmegyer, Pomáz, Solymár, Szentendre, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Üröm, Visegrád
- Északi szektor: Csomád, Csömör, Dunakeszi, Fót, Göd, Őrbottyán, Szob, Sződ, Sződliget, Vác, Vácrátót
- Keleti szektor: Csömör, Gödöllő, Isaszeg, Kistarcsa, Mogyoród, Nagytarcsa, Pécel, Veresegyház
- Délkeleti szektor: Alsónémedi, Ecser, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés
- Déli szektor: Diósd, Dunaharaszti, Dunavarsány, Érd, Százhalombatta, Szigethalom, Szigetszentmiklós, Tárnok, Tököl
- Nyugati szektor: Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Herceghalom, Páty, Telki, Tinnye, Törökbálint, Zsámbék

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- A pénzügyminiszter szerint a jövedelmet és munkát terhelő adók alacsonyak maradnak, és új adókat sem vezetnek be - napinfó
- NATO-főtitkár: folytatódnak a tárgyalások a svéd NATO-csatlakozásról
- Roland Garros: leléptették a labdaszedőt eltaláló párost - videó
- A Fradi-csoda ezúttal elmaradt
- Elhunyt a Honvéd művészlegendája
- Rekordot döntött Novak Djokovic
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


