Az AXA a mai naptól elérhetővé teszi az Árfolyam-rögzítési Programot. Ezzel egyidőben útjára indítja saját HitelPajzs Programját, melynek elsődleges célja, hogy hosszú távon biztos védelmet kínáljon az ügyfelei számára a devizahitelek árfolyamkockázata, valamint a rövid kamatperiódusban rejlő kamatkockázat ellen.
Az AXA saját fejlesztésű termékei közül a HaviFix törlesztési mód egyaránt igényelhető a már meglévő és az újonnan felvett hitelek esetében is, svájci frank, euró és forint devizanemekben egyaránt. A HaviFix törlesztési mód választása esetén az AXA-nál már 2011 augusztusától elérhető, hogy a szerződéskötéskor meghatározotthoz képest, a későbbi periódusok törlesztőrészlete maximum 10%-kal térhet el az első periódusban meghatározott HaviFix részlettől. Ezzel előre tervezhetővé válnak a devizahitelek törlesztőrészletei, a hitel teljes futamideje alatt. Az ügyfél törlesztési kötelezettsége forintban és periódusonként kerül rögzítésre, az aktuális árfolyam és kamatszint alapján. A törlesztőrészlet forintban történő rögzítése érdekében a hitel futamideje rugalmasan változik. Abban az esetben, ha az árfolyam vagy a kamatszint a rögzítés időpontjában meghatározott értékhez képest az ügyfél számára kedvezőtlenebb irányba változik, a hitel törlesztési ideje kitolódik, míg az ellenkező esetben a hitel visszafizetésének ütemezése akár rövidülhet is.

A HitelPajzs program másik fontos eleme a KamatPajzs szolgáltatás. Ez a hitel átalakításával akár a teljes hátralévő futamidőre védelmet biztosíthat az AXA ügyfeleknek a svájci frank esetleges további kamatemelkedésétől. Az AXA ügyfelei számára egy Magyarországon egyedülállóan hosszú kamatperiódusú, svájci frank alapú termék is elérhető lesz 2011. augusztus végétől, amellyel az ügyleti kamat 5, 10 vagy akár 20 évre is rögzíthető. A KamatPajzs kizárólag a svájci frank alapú AXA jelzáloghitelekkel már rendelkező ügyfelek számára lesz elérhető.
A HaviFix törlesztési mód igénylésének feltételei:
• a hitel futamideje már elindult és a teljes kölcsönösszeg kifolyósításra került,
• a hitel törlesztési módja annuitás
• a hitel eredeti futamideje nem hosszabb, mint 30 év
• a releváns adós életkora nem haladhatja meg a 65 évet (a releváns adós meghatározása a Bank
mindenkori belsı szabályzata alapján történik.)
• a kölcsön kamatperiódusa nem lehet hosszabb, mint 5 év
• a hitel aktuálisan nem áll fizetési könnyítés (moratórium) alatt, és annak lejártát követıen a korábban
esetlegesen felhalmozott kamat már megfizetésre került.
• a hitel nem áll állami árfolyamfixálás alatt
• az adósok életkora lehetıséget biztosít a hitel futamidejének növelésére
• a hitelügylet nem áll refinanszírozás alatt
• a hitelügylet nem késedelmes
• a hitelügylethez kapcsolódó fizetıszámlán nincs kihasznált hitelkeret, vagy korábban igénybe vett
hitelkeretbıl fennálló elhatárolt kamat.
• a hitelügylettel kapcsolatban nincs folyamatban futamidı hosszabbítás és/vagy elıtörlesztési kérelem

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


