0 °C Budapest

Utáljuk a drága hiteleket, mint a románok: mégis könnyen elcsábulunk

Pénzcentrum
2011. március 8. 09:02

Egy négy országot átfogó kutatás szerint, Magyarországon és Romániában a legelutasítóbbak az emberek a fogyasztási hitelekkel szemben, ehhez képest pont ebben a két országban helyeznek ki a legnagyobb számban a hitelintézetek ilyen típusú termékeket - írja a Napi Gazdaság.

A Cofidis, négy országot felölelő (Magyarország, Románia, Csehország, Szlovákia) kutatása szerint hazánkban a megkérdezettek 28, míg délkeleti szomszédunknál 30 százaléka utasítja el, hogy ilyen típusú hitelhez nyúljon, ehhez képest pont ebben a két országban a legmagasabb, 73 illetve 78 százalék azok aránya akik már rendelkeznek valamilyen fogyasztási hitellel.


Rendelkezik hitellel?


Az eredményekből jól kivehető az országok közti eltérő gazdasági helyzet, valamint a polgárok pénzügyekkel kapcsolatos eltérő szokásai - mondja Holló Bence, a kutatást készítő vállalat ügyvezető igazgatója.

Magyarországon személyi kölcsönnel a hitelfelvevők mintegy negyede, míg áruhitellel 36 százalékuk rendelkezik. Hazánkban jóval nagyobb szeletet hasít ki az autóvásárlási hitelek részaránya a többi vizsgált országhoz viszonyítva. Itthon a fogyasztási hitellel rendelkezők 27 százaléka rendelkezik ilyen kölcsönnel.

A fogyasztási hiteleket elsősorban gépek, berendezések vásárlására, valamint javíttatására igénylik a polgárok, de előfordul az is - a magyar válaszadók 13 százaléka adta ezt a választ -, hogy a havi kiadások egyensúlyban tartása miatt választják a pénzügyek finanszírozásának ezt a módját.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 22. 12:57
Jámbor András szerint mégiscsak közpénzen valósulhatott meg Bohár Dániel, a kormányközeli propaganda...
Bankmonitor  |  2026. január 22. 11:12
Az Otthon Start berobbanását követően egyre több bank kínált külön jóváírást - azaz ajándékpénzt - a...
Holdblog  |  2026. január 19. 09:09
Az egyik legnépszerűbb befektetési stratégia lett a buy the dip, kevés piaci módszernek lett akkor k...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 18. 17:41
A januári Top 10 nyolcadik helyezettje, a chartja alapján érdemes megnézni egy kicsit alaposan.Cégis...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 22. csütörtök
Vince, Artúr
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?