Méregdrága lett a brit felsőoktatás: inkább ezekbe az országokba mennek a magyar diákok
A brexit miatt a brit egyetemeken már nem jár tandíjkedvezmény, így új célpontokat kerestek a külföldi továbbtanulásban gondolkodó magyar diákok.
A brexit miatt a brit egyetemeken már nem jár tandíjkedvezmény, így új célpontokat kerestek a külföldi továbbtanulásban gondolkodó magyar diákok.
Jövő hétfőtől érvénybe lép az a már korábban bejelentett előírás.
Gazdasági problémát okozhat, ha nem születik megállapodás az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről.
Az elmúlt 24 órában 21 626 koronavírustesztet végeztek.
Ezt II. Erzsébet királynő személyesen kérte.
Márciusban is több ezer magyar biztosította be magát a Brexit ellen.
Boris Johnson sem gyógyult meg...
A mindössze 37 éves Steven Dick kedden halt meg.
Így próbálják megfékezni a koronavírus-járványt.
Érdemes résen lenni!
Mutatjuk a részleteket.
Megszavazták a megállapodást.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint meghaladta az 1,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz. A magyarok közül eddig csaknem 40 ezren kértek tartós letelepedési engedélyt.
Enyhítenek a britek azon a szabályozáson, hogy meddig maradhatnak az országban a külföldi fiatalok a diplomájuk megszerzése után. Eddig a kinti egyetem elvégzése után négy hónapig maradhattak még az országban, ezt tolják ki majd két évre.
Ők már sosem térnek vissza?
Mi lesz velük?
A legrosszabbra számítva vészhelyzeti Erasmus-javaslatot nyújt be a törvényhozásnak az Európai Bizottság. A cél az, hogy az érintettek egy esetleges megegyezés nélküli brexit után is Nagy-Britanniában maradhassanak. Illetve rendeznék a brit résztvevők helyzetét is.
A hazai átlagnál jóval nagyobb vállalkozások az érintettek, komoly szerepük van nemzetgazdasági szinten is.
Feltételhez kötött a kint maradás.
Sok, 40-es, 50-es éveiben járó, Magyarországon elhelyezkedni képtelen magyar nő számára lehet kitörési pont a külföldi idősgondozás. Ők elsősorban Angliába járnak ki dolgozni, jelentős részük ingázik.