18 °C Budapest

Életveszély a magyar háztartásoknál: egyre kevesebb otthont biztosítanak

2014. augusztus 6. 09:06

Hiába egyre több a vihar okozta kár, az utóbbi években közel százezerrel csökkent a lakásbiztosítások száma Magyarországon - írja a Magyar Nemzet.

Gilyén Ágnes, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs főosztályvezetője a lapnak elmondta: 2010 óta mintegy 93 ezerrel, hárommillió alá csökkent a lakásbiztosítások száma, és az idén a jelenlegi becslések alapján eddig nem javultak a számok.

A lakásbiztosítások száma 2010-ben érte el a csúcspontot, feltehetően a tavaszi-nyári viharos időjárás miatt. Akkor rengeteg kár érte a hazai ingatlanokat, mintegy 290 ezer kárbejelentés érkezett, körülbelül 25 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók csak a május-augusztusi időszakban - közölte a főosztályvezető.

Gilyén Ágnes szerint a szerződésszámok csökkenésének egyik oka az lehet, hogy az ingatlantulajdonosok nem feltételezték, hogy megismétlődhet a szélsőségesen viharos-árvizes időjárás. Fontos szerepet játszik az is, hogy az utóbbi években a töredékére esett vissza a lakásépítések száma, míg a 2000-es évek közepén 40 ezernél is több új lakás épült évente, tavaly alig haladta meg a számuk a 10,5 ezret.

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 22. 21:07
A Szepesi- és Ezüstgerely-díjas sportújságíró, a Nap-kelte egykori főszerkesztője és műsorvezetője 7...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 21. 08:00
A szélsőséges meleg egyszerre növeli a hűtési célú villamosenergia-igényt és fogja vissza több erőmű...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 19. 16:15
A magyar háztartások pénzügyi vagyona már 125 ezer milliárd forint fölött jár, ebből több mint 26 ez...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 23. vasárnap
Bence
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. augusztus 22. 19:20